سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷
گفت‌وگو|

قدرت موشکی ایران قابل مذاکره نیست/ توانمندی خوب کشورمان برای ساخت موشک‌های نقطه‌زن

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه قدرت موشکی ایران، غیر قابل مذاکره است، گفت: قدرت موشکی، سلاحی بازدارنده، مقابل تهدیدات دشمن و کسانی که بخواهد به این آب و خاک نگاه چپ داشته باشد، محسوب می‌شود، این قدرت جزء امنیت‌ملی ماست.
۰
قدرت موشکی ایران قابل مذاکره نیست/ توانمندی خوب کشورمان برای ساخت موشک‌های نقطه‌زن
امیر سرتیپ محمدحسن نامی با اشاره به غیر قابل مذاکره بودن قدرت موشکی کشور، به نقش بازدارندگی قدرت موشکی برای امنیت کشور در مقابل تهدیدات دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: قدرت موشکی نظام جمهوری اسلامی برای کشور مقابل تهدیدات دشمن بازدارندگی ایجاد کرده است، تا کنون هم همین بازدارنگی باعث شده است که دشمنان از نیت شیطانی خودشان عقب‌نشینی کنند.

وی افزود: استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل از همان ابتدا با نوشتن توافق‌نامه‌ها و یا موافقت‌نامه‌هایی سعی داشتند، جلوی کشور‌هایی را که می‌توانند در این زمینه حرکتی کنند، بگیرند، صرفاً جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا به این توانمندی دست پیدا کرده است.

ایجاد رژیم کنترل موشکی، نقشه استکبار برای کنترل قدرت‌های موشکی جهان
رییس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقشه شوم استکبار در ایجاد رژیم کنترل موشکی «MISSILE TREATMENTS CONTROL REGIME» در دنیا، تأکید کرد: استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل دنبال ایجاد «رژِیم کنترل موشکی» در دنیا بودند، تا بر اساس این توافق‌نامه، کشور‌هایی که دارای توانمندی موشکی هستند باید آن را امضاء می‌کردند، کشور‌هایی که این توافق‌نامه را امضاء نمی‌کردند نمی‌توانستند موشک با برد بیش از ۱۰۰ کیلومتر و کلاهکی با وزن ۵۰۰ کیلوگرم داشته باشند.
 
 
نامی افزود: از همان زمان خیلی به جمهوری اسلامی ایران برای امضای این توافق‌نامه فشار آرودند، ولی ایران با داشتن سابقه تجربی و عملی در این زمینه آن را امضاء نکرد، زیرا ما در دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنی ایستادیم که به تحریک استکبارجهانی و صهیونیسم بین‌الملل و کمک همه به کشورمان حمله کرد، این کشور‌ها مخصوصاً موشک‌های زیادی در اختیار رژیم بعث گذاشتند.
 

وی با بیان اینکه مدعیان امروزی مذاکره در مورد قدرت موشکی ایران، چرا آن موقع که ملت ایران زیر بمباران موشکی رژیم بعث قرار داشتند این فکر را نمی‌کردند و صحبتی نداشتند، اضافه کرد: امروز بخاطر آن وضعیت در دوران جنگ تحمیلی که بر ملت ایران حادث شد، جوانان متخصص ما به این توانمندی و فناوری ارزشمند دست پیدا کنند.

قدرت‌موشکی، جزء امنیت‌ملی ماست
نامی قدرت موشکی را سلاحی بازدارنده، مقابل تهدیدات دشمن و کسانی که بخواهد به این آب و خاک نگاه چپ داشته باشد، برشمرد و تصریح کرد: این قدرت برای دفاع در مقابل تهدید استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل علیه جمهوری اسلامی ایران است، این قدرت جزء امنیت‌ ملی ماست.
 
 
رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به غیرقابل مذاکره بودن قدرت موشکی ایران، بر اینکه قدرت موشکی ایران اصلاً قابل مذاکره نیست، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، هیچ مذاکره‌ای در این زمینه با هیچ‌کس نخواهد داشت.
 
 

نامی مصوبه ۲۲۳۱ را توافق‌نامه‌ای در خصوص موشک‌های حامل کلاهک هسته‌ای دانست و تصریح کرد: این‌ها اخیراً برابر مصوبه «۲۲۳۱» مطرح کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران این توافق را با اقدامات و آزمایشات موشکی نقض کرده است، از طرفی چین و روسیه به اروپایی‌ها و غربی‌ها در این رابطه اعتراض کردند، چرا، چون این توافق‌نامه در مورد موشک‌هایی است که توان حمل کلاهک هسته‌ای دارند.[پس ایران آن را نقض نکرده است]
 
وی افزود: براساس معیاری که مقام معظم رهبری در جایگاه فرمانده معظم کل قوا، مَرجع ملت بزرگ ایران و اُمت مسلمان و هم به عنوان رهبرانقلاب بیان کردند، جمهوری اسلامی ایران اصلاً دنبال ساخت سلاح‌ هسته‌ای نیست، ایشان سلاح هسته‌ای را حرام اعلام کردند و این نکته مهم جُزء اعتقادات و باور‌های مذهبی ماست.
 
 
دستاورد موشکی، سلاح قدرت ایران، مقابل استکبار جهانی و صهیونیسنم بین‌الملل
رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خودشان می‌دانند اعتراضشان بی مورد است، اضافه کرد: حتماً نباید در مورد قدرت‌موشکی، این فناوری ارزشمند با کسی مُصالحه کنیم و نه در این رابطه مذاکره‌ای انجام دهیم.

نامی با اشاره به اینکه خیلی‌ها تَصور ساخت موشک‌های نقطه زن را پیدا نکردند، بر توانمندی نیروی هوافضای سپاه در حوزه موشکی به عنوان سلاحی راهبردی و ارزشمند به لحاظ عملیاتی تأکید کرد و اظهار داشت: برادران عزیز ما در هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانمندی خوبی در این زمینه دارند. جُزء راهبرد‌های اساسی جمهوری اسلامی ایران و امنیت ملی کشور است.
 
کد مطلب: 176383
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای