چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰

هشدار آمریکا درباره سفر به ۳۵ کشور از جمله ایران

وزارت خارجه آمریکا درباره سفر شهروندان آمریکایی به ۳۵ کشور دنیا از جمله ایران هشدار داده و مدعی شد سفر به این کشورها ممکن است با خطر «ربوده شدن» یا «گروگان‌گیری» همراه باشد.
۰
هشدار آمریکا درباره سفر به ۳۵ کشور از جمله ایران
مردم‌نيوز: وزارت خارجه آمریکا با معرفی یک شاخص جدید (K) درباره سفر شهروندان آمریکایی به ۳۵ کشور دنیا از جمله ایران هشدار داد و مدعی شد سفر به این کشورها ممکن است با خطر «ربوده شدن» یا «گروگان‌گیری» همراه باشد.
در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «روز ۹ آوریل ۲۰۱۹، وزارت خارجه آمریکا یک شاخص جدید خطر به توصیه‌نامه مسافرتی خود اضافه کرد تا از طریق آن بتواند خطرات آدم‌ربایی و گروگان‌گیری توسط مجرمان و عاملان تروریستی در سراسر جهان را به نحو روشن‌تری مشخص کند.»
وزارت خارجه آمریکا در ادامه تصریح می‌کند: «شاخص جدید K بخشی از تعهد ادامه‌دار ما برای ارائه اطلاعات صریح و جامع مسافرتی به شهروندان آمریکا است تا آنها بتوانند تصمیم‌های آگاهانه‌ای درباره سفر خود بگیرند.»
دستگاه دیپلماسی آمریکا اعلام کرد توصیه‌های مسافرتی که تا کنون برای اتباع آمریکایی صادر می‌شده با در نظر گرفتن برخی شاخص‌های تهدید اعم از جرم، تروریسم، ناآرامی‌های داخلی، بلایای طبیعی، بهداشت و سایر خطرات بالقوه بوده است.
وزارت خارجه آمریکا می‌گوید توصیه‌های مسافرتی را برای ۳۵ کشور با در نظر گرفتن شاخص K که منعکس‌کننده خطر ربوده‌ شدن یا گروگان گرفته شدن است را به روزرسانی کرده است.
این ۳۵ کشور عبارتند از: «افغانستان، الجزیر، آنگولا، بنگلادش، بورکینافاسو، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، کلمبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، اتیوپی، هائیتی، ایران، عراق، کنیا، لبنان، لیبی، مالزی، مالی، مکزیک، نیجر، نیجریه، پاکستان، پاپوآ گینه نو، فیلیپین، فدراسیون روسیه، سومالی، سودان جنوبی، سودان، سوریه، ترینه‌داد و توباگو، ترکیه، اوگاندا، اوکراین، ونزوئلا و یمن».
 
کد مطلب: 101494
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای