شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰

تلاش روسیه برای مدرنیزه‌سازی سریع نیروهای راهبردی هسته‌ای خود

وزیر دفاع روسیه ایجاد زیرساختارهای جدید برای نیروهای راهبردی هسته‌ای، به‌خصوص در منطقه شبه جزیره کریمه و قطب شمال را در اولویت برنامه‌های مدرنیزه سازی تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح این کشور نام برد.
۰
تلاش روسیه برای مدرنیزه‌سازی سریع نیروهای راهبردی هسته‌ای خود
مردم‌نيوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه در پایان نشستی درباره تولیدات صنایع نظامی این کشور اعلام کرد که این وزات‌خانه این هدف را برای خود در سال 2019 تعیین کرده تا 400 تاسیسات جدید برای نیروهای راهبردی هسته‌ای روسیه ایجاد کند.   
شایگو گفت: «همانطور که شنیده‌اید اجرای طرح‌های مربوط به تاسیسات زیرساختاری نیروهای راهبردی هسته‌ای در سه ماه نخست سال عملاً 11 برابر شده و ما امیدواریم این آهنگ رشد همچنان حفظ شود و تا پایان سال بتوانیم 400 تاسیسات جدید را آماده استفاده کنیم و این طرح اجرا خواهد شد.»
وی همچنین یادآور شد، لازم است تا امکانات و تاسیسات مدرن‌تری برای نیروهای موشکی راهبردی فراهم شود و این مسئله جزو اولویت‌های وزارت دفاع قرار دارد.
وزیر دفاع روسیه در صحبت درباره توسعه زیرساختارهای نظامی این کشور، اعلام کرد که تنها در سال جاری قرار است کار ساخت 3751 ساختمان و تجهیزات مورد نیاز آن به پایان برسد که اولویت با ساخت تاسیسات برای نیروهای راهبردی هسته‌ای مستقر در شبه جزیره کریمه و منطقه قطب شمال خواهد بود.

سرگئی شایگو همچنین یادآور شد که طرح‌های مدرنیزه سازی بمب‌افکن‌های راهبردی روسیه طبق برنامه در حال اجراست. به گفته وی، بطور کلی کشور برنامه مشخص و ثباتی را برای تولید و مدرنیزه سازی بسیاری از تسلیحات و تجهیزات نظامی خود، به‌خصوص برای ناوگان هوایی و دریایی دنبال می کند که با موفقیت در حال اجراست.   
 
کد مطلب: 101761
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای