دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۲

تأکید برلین بر لزوم حفظ برجام

وزیر خارجه آلمان در گفتگویی از عزم و اراده کشورش برای حفظ برجام خبر داد و گفت: ما به این توافق نیاز داریم.
۰
تأکید برلین بر لزوم حفظ برجام
مردم‌نيوز: "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگویی با نشریه "بیلد" آلمان بر عزم و اراده قوی کشورش برای ماندن در توافق اتمی با ایران تأکید کرد و گفت: دقیقاً از آنجایی که ما به ایران بی اعتمادیم، به این توافق نیاز داریم.
وی افزود: به هر حال در شرایط فعلی این مطمئن‌ترین راه برای بازداشتن ایران از ساخت سلاح اتمی است. ما با قواعد آشکار و نظارت‌های روشن بیش از تهدید به‌دست می‌آوریم.
هایکو ماس، با توجه به تنش‌های روزافزون در منطقه گفت که ما باید مشترکاً با شرکای اروپایی خود همه اقدمات لازم را انجام دهیم تا از یک رویارویی نظامی در منطقه جلوگیری کنیم.

به‌دنبال خروج دولت آمریکا از برجام و کارشکنی‌های واشنگتن در اجرای آن، و همچنین بدعهدی طرف‌های باقی‌مانده در برجام نسبت به اجرای تعهدشان، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو برجام صادر کرد، که مهمترین محورهای این بیانیه عبارتند از:
ــ ایران از امروز 18 اردیبهشت 98 برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می‌کند
ــ در مرحله فعلی دیگر خود را متعهد به رعایت محدودیت‌های مربوط به نگهداری ذخائر اورانیوم غنی‌شده و ذخائر آب سنگین نمی‌دانیم
60 روز مهلت به کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهدات خود به‌ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی.
آمریکا اخیرا به بهانه اینکه ایران قصد حمله به مواضع این کشور در منطقه را دارد ناو هواپیمابر و بمب افکن های خود را به منطقه خلیج فارس اعزام کرده که این اقدام واشنگتن انتقادهای بین المللی زیادی را به دنبال داشته و نگرانی های زیادی را ایجاد کرده است.
 
کد مطلب: 104525
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای