چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶
ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک بی‌انگیزه شدند

ایزدیار: سکه‌های ما را تبدیل به امتیاز کردند!

پرافتخارترین ورزشکار ایرانی حاضر در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ می‌گوید گرفتن پاداش‌ها به صورت سکه کمترین حق ورزشکاران پارالمپیکی به حساب می‌آید.
۰
ایزدیار: سکه‌های ما را تبدیل به امتیاز کردند!
ایزدیار: سکه‌های ما را تبدیل به امتیاز کردند!
مردم‌نيوز: در هفته‌های اخیر اعتراضات ورزشکاران به پرداخت نشدن پاداش‌هایشان از سوی وزارت ورزش به اوج خود رسیده است. مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی که امیدوار بودند پاداش خود را تا پایان سال ۹۷ دریافت کنند، نه تنها با گذشت ۲ ماه از سال ۹۸ همچنان سکه های خود را تحویل نگرفتند؛ بلکه زمزمه هایی کاهش میزان پاداش خود را می شنوند.
در همین راستا روز گذشته تعدادی از مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی با حضور مقابل وزارت ورزش اعتراض خود را به این اتفاقات نشان دادند؛ تجمعی که در نهایت با وعده یک جلسه مشترک با وزیر در روز چهارشنبه پایان یافت.
شاهین ایزدیار، شناگر ایرانی که در بازی‌های پاراآسیایی توانست ۶ مدال طلا و یک نقره کسب کند و پرافتخارترین عضو کاروان ایران لقب بگیرد، در این باره به "ورزش سه" گفت: خیلی از ورزشکاران دیروز به خاطر حق و حقوق خود جمع شدند. من مشهد بودم و نتوانستم خودم را به تهران برسانم، اما در فضای مجازی از این اعتراض حمایت کردم. مصاحبه های مسئولان از جمله آقای وزیر و آقای داورزنی قبل از بازی‌های آسیایی موجود است که گفته‌اند به مدال آوران به ترتیب ۱۶۰، ۸۰ و ۴۰ سکه پرداخت می شود. حالا بعد از گذشت این مدت صحبت از امتیاز مطرح شده چون قیمت سکه بالا رفته است! می‌گویند هر سکه یک امتیاز است و شاید هر امتیاز معادل یک یا ۲ میلیون تومان باشد!
وی افزود: من در ۲ دوره قبلی بازی‌های پاراآسیایی هم حاضر بودم و هیچ بحثی درباره ندادن سکه و امتیاز نبود. دیروز هم که آقای اسبقیان چند تن از ورزشکاران را به داخل ساختمان بردند، گفته صحبت از امتیاز است. وقتی ورزشکاران مصاحبه ها را به مسئولان نشان دادند، گفته‌اند روز چهارشنبه ۲ نفر از ورزشکاران به نمایندگی با وزیر ورزش جلسه داشته باشند.
دارنده ۶ مدال طلای بازی‌های پاراآسیایی عنوان کرد: می گویند حواله را در ماه رمضان می‌دهند، اما حواله به چه دردمان می خورد؟ اینطور که من شنیدم می خواهند حواله ها را تبدیل به کارت هدیه ۲ میلیونی کنند که از نصف قیمت سکه هم کمتر است. در ضمن شاید این حواله ها به این زودی پول نشود. ورزشکاران معلول شرایطشان سخت تر است و شغل خیلی سخت گیرشان می‌آید. خودم با این همه مدال هیچ شغلی به جز ورزش کردن ندارم.
ایزدیار در ادامه بیان داشت: متاسفانه فرق بزرگ دیگری که بین ورزشکاران آسیایی و پاراآسیایی است، درباره همین شغل است. ما وقتی به دیدار مقام معظم رهبری رفتیم، من در نامه ای به رییس دفتر ایشان تقاضای شغل کردم. درخواست من را به وزارت ورزش داده بودند، اما گویا از وزارت گفته بودند مدال های این ورزشکار در حدی نیست که شغل برای او فراهم شود! واقعا توی ذوقم خورد چون مدال های پاراآسیایی برخلاف آسیایی ها شامل استخدام و شغل نمی شود!
وی در پایان گفت: متاسفانه ورزشکاران انگیزه خود را از دست داده اند. مقطع بدی هم هست چون همه باید برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک تلاش کنند. قرار بود خردادماه به آلمان بروم که به خاطر کمبود بودجه منتفی شد. امیدوارم در شهریورماه بتوانم به مسابقات جهانی انگلیس اعزام شوم تا بتوانم سهمیه کسب کنم.
کد مطلب: 104688
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای