دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
کارشکنی انگلیس، بهانه‌ای برای پایان اقتدار ۱۸ ساله

سقوط باورنکردنی تکواندوی ایران در منچستر!

مسابقات قهرمانی جهان تکواندو در حالی به پایان رسید که فدراسیون معتقد است کار‌شکنی میزبان در صدور روادید باعث شد حضور 18 ساله تیم ملی تکواندوی ایران بر سکوی جهانی پایان پذیرد.
۰
سقوط باورنکردنی تکواندوی ایران در منچستر!
سقوط باورنکردنی تکواندوی ایران در منچستر!
مردم‌نيوز: بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی منچستر با حضور975 تکواندوکار از 150 کشور از هفته گذشته به مدت 5 روز در سالن "آرنا" منچستر برگزار شد.
ملی پوشان تکواندوی ایران در بخش مردان که از 5 ماه پیش خود را برای حضور در این رویداد بزرگ آماده کرده بودند قبل از اعزام دچار شوک بزرگی شدند. سفارت کشور میزبان با کارشکنی در صدور ویزای تکواندوکاران باعث شد تا تیم ملی به صورت ناقص و طی چهار مرحله به این رویداد اعزام شده و میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی نیز شرکت در این رقابت مهم را از دست دادند.
ملی پوشان تکواندوی ایران که برای فتح سکوی قهرمانی و دفاع از عنوان 18 ساله خود عازم این رقابت ها شده بودند، به اعتقاد فدراسیون به دلیل کارشکنی انگلیس موفق به کسب سکو نشدند. این در حالی است که فقط ۲ ملی پوش تکواندوی ایران نتوانستند راهی انگلیس شوند و مشخص نیست که آنها هم در صورت حضور می توانستند مدال بگیرند یا خیر.
در پایان این دوره از رقابت‌ها، کره جنوبی در مجموع (مردان و زنان) با 4 مدال طلا، یک نقره و دو برنز قهرمان شد، انگلستان با 3 مدال طلا و یک برنز نایب قهرمان شد و چین با 2 مدال طلا، 2 نقره و 3 برنز عنوان سوم را کسب کرد.
تیم های تایلند، روسیه، ترکیه، آذربایجان، ایتالیا، کوبا، مکزیک، برزیل و ایران در مجموع (مردان و زنان) رده های بعدی را به خود اختصاص دادند.
در بخش مردان آرمین هادی پور نماینده سبک وزن تکواندوی ایران موفق شد بر سکوی سوم جهان بایستد، سروش احمدی نیز مقتدرانه به فینال رقابت های جهانی راه پیدا کرد، اما در نهایت عنوان نایب قهرمانی جهان را کسب کرد.
تیم ملی ایران در بخش مردان با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان در این رویداد حضور پیدا کرد.
 
همچنین در بخش زنان مهلا مومن‌زاده دومین مدال نقره تاریخ تکواندوی بانوان در مسابقات جهانی را کسب کرد. مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان هدایت تیم بانوان را برعهده داشتند.
در مجموع اتفاقاتی که برای تکواندوی ایران در منچستر رخ داد، نگرانی‌ها را در سال قبل از المپیک هم برای کسب سهمیه و هم بابت افت این رشته بیشتر و بیشتر کرد. سقوط به رده دوازدهم جهان برای تیمی که ۱۸ سال روی سکوی جهانی بوده، عجیب و باورنکردنی به نظر می رسد.
کد مطلب: 104979
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای