شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸

فراخوان اعلام اعتصاب عمومی در سودان

همزمان با شکست مذاکرات معارضان با شورای نظامی انتقالی سودان، ائتلاف معارضان در سراسر این کشور اعتصاب عمومی اعلام کرد.
۰
فراخوان اعلام اعتصاب عمومی در سودان
مردم‌نيوز: ائتلاف «قوی الحریة و التغییر» (گروه‌های  خواستار آزادی و تغییر) در بیانیه‌ای خواستار آغاز اعتصاب عمومی طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه آینده به منظور درخواست از شورای نظامی برای تحویل قدرت به دولت مدنی، شد.
در این بیانیه با اشاره به اینکه سه‌شنبه آینده روز آغاز اعتصاب از سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی و عمومی و دیگر بخش‌های شغلی و حرفه‌ای است، آمده است که روز پس از آن نیز اعتصاب سیاسی و حرکت به سمت تحصن در میادین پایتخت و دیگر ایالت‌ها آغاز می‌شود و چادرهای تحصن در داخل محله‌ها برپا خواهد شد.
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، هدف از برگزاری این اعتصاب‌ها، تحویل قدرت به دولت مدنی انتقالی است.
مذاکرات شورای نظامی سودان با معارضان با هدف انتقال قدرت به دولت مدنی به بن‌بست رسیده است و دو طرف بر سر تعداد نمایندگان نظامی و غیرنظامی در شورای حاکمیتی انتقالی و ریاست این شورا، به توافق نرسیدند.
پس از شکست این مذاکرات، «محمد حمدان» ملقب به «حمیدتی» معاون رئیس شورای نظامی انتقالی سودان روز پنجشنبه گذشته در سفری به عربستان سعودی با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی در شهر جده دیدار و درباره همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرد.
در این دیدار باقی ماندن نظامیان سودانی در ائتلاف عربی علیه یمن در ازای حمایت ریاض از شورای نظامی سودان بررسی شد و حمیدتی نیز با این پیشنهاد موافقت کرد.
با وجود استمرار اعتراضات مردمی در سودان و درخواست انتقال قدرت به دولت مدنی، اما عربستان سعودی با ارائه کمک‌های مالی و حمایت از شورای نظامی انتقالی، در امر انتقال قدرت به دولت مدنی کارشکنی می‌کند. 
 
کد مطلب: 105171
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای