دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:

سقف تسهیلات به مددجویان کارآفرین کمیته امداد افزایش یافت

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: امسال سقف تسهیلات کمیته امداد به مددجویان کارآفرین به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
۰
سقف تسهیلات به مددجویان کارآفرین کمیته امداد افزایش یافت
سقف تسهیلات به مددجویان کارآفرین کمیته امداد افزایش یافت
مردم‌نيوز: حجت‌الله عبدالملکی در خصوص جزئیات تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به مددجویان کمیته امداد گفت: سقف تسهیلات امسال ۵۰ میلیون تومان است و از سه محل تسهیلات به مددجویان کمیته امداد پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: یک محل تسهیلات بانکی است که در تبصره ۱۶ قانون بودجه کل کشور به شبکه بانکی تکلیف شده است و امسال ۳۵۰۰ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد تسهیلات اشتغال پرداخت می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار داشت: دومین محل تسهیلات اشتغال پایدار روستائیان و عشایر است که دو سال پیش به تصویب رسید و ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی پرداخت شد که از آن محل دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافت که تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان آن محقق شده است.
عبدالملکی خاطرنشان کرد: ۲هزار میلیارد تومان نیز امسال باید از این محل دریافت کنیم.
وی افزود: محل سوم تسهیلات قرض‌الحسنه نیز منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت است که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سقف تسهیلات بانکی چه مقدار است، گفت: سقف تسهیلات را شورای پول و اعتبار مشخص می‌کند و بر اساس جلساتی که داشته‌ایم در حال حاضر سقف تسهیلات از ۲۰ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است و به تایید بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار کشور نیز رسیده است و از هفته آینده تسیهلات ۵۰ میلیون تومانی به مددجویان کارآفرین کمیته امداد پرداخت می‌شود.
عبدالملکی گفت: تسهیلات پایدار روستائیان و عشایر نیز از ابتدا سقف آن ۵۰ میلیون تومان بود و سال گذشته نیز تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی پرداخت کردیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار داشت‌: صندوق امداد ولایت نیز سقف اعتبار آن ۳۰ میلیون تومان بود و امیدواریم با تایید بانک مرکزی به ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.
عبدالملکی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه تعداد مددجویان مستعد اشتغال کمیته امداد چه میزان است، گفت: بیش از ۸۰۰ هزار نفر مستعد اشتغال در کمیته امداد امام خمینی داریم که در ۴ رده دسته‌بندی می‌شوند.
وی یادآور شد: ما بر اساس طرح‌هایی که مددجویان کمیته امداد ارائه می‌دهند، سقف تسهیلات را برای آنها مشخص می‌کنیم که این تسهیلات تا ۵۰ میلیون تومان است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار داشت: اگر از محل تسهیلات بانکی اختصاص یابد، ۴ درصد کارمزد دارد و ۶۰ ماهه پرداخت خواهد شد، ولی اگر از محل تسهیلات صندوق امداد ولایت باشد، سود آن صفر درصد است.
عبدالملکی گفت: افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد در شهرستان‌ها نسبت به درخواست اشتغال اقدام کنند و یک مشاوره شغلی به این افراد داده خواهد شد و آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را خواهند دید.
وی گفت: ما معتقدیم پول و تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند اشتغال ایجاد کند و سال گذشته نیز یک‌سوم اشتغال کشور را ایجاد کردیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار داشت: امسال نیز ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال‌زایی در نظر گرفته‌ایم و امیدواریم تا آخر امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.
کد مطلب: 106472
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای