يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴
در راستای احقاق حقوق عامه انجام شد

ورود دادستانی به صید غیرمجاز ماهی بوسیله الکتروشوکر و آب خواری در تالاب شادگان / دستگیری ۱۲ صیاد متخلف / تقدیر اهالی از عملکرد قاطع مدعی العموم

دادستان شادگان در راستای احیای حقوق عامه در بازدید از تالاب بین المللی بر برخورد قاطع با صیادان متخلف و آب خواران تاکید کرد و گفت: پرونده ۱۲ صیاد متخلف در دادسرا در حال رسیدگی است.
۰
ورود دادستانی به صید غیرمجاز ماهی بوسیله الکتروشوکر و آب خواری در تالاب شادگان / دستگیری ۱۲ صیاد متخلف / تقدیر اهالی از عملکرد قاطع مدعی العموم
مردم‌نيوز: صیادان متخلف با استفاده از الکتروشوکر به صید غیرمجاز ده‌ها هزار بچه ماهی در تالاب شادگان اقدام می‌کنند، گفت: احیای حقوق عامه و پیگیری اجرای سریع قانون و دستورالعمل آن از اولویت‌های دادستانی است.

وی گفت: برخی افراد ناصیاد و سودجو بصورت فراگیر، بجای استفاده از تور و دیگر وسایل مجاز و برای سهولت در صید از شوک الکتریکی و شوکر برقی استفاده می‌کنند و این روش غیرقانونی منجر به از بین رفتن فرصت‌های شغلی بسیاری از صیادان قانونمند و کاهش درآمد صیادان محلی خواهد شد، همچنین سلامت و بهداشت مردم را در معرض خطر قرار می‌دهد و باعث کمیاب شدن و انقراض گونه‌های مختلف آبزی می‌شود.

دادستان شادگان با اشاره به اینکه نیمی از مردم این منطقه به کشاورزی و صیادی اشتغال دارند، اظهار کرد: سودجویان به خاطر منفعتشان به مرگ روزانه ده هزار ماهی با این وسیله اقدام می‌کنند که دراین راستا با ورود قاطع مدعی العموم ۱۲ صیاد متخلف دستگیر  و ادوات غیرمجاز آنها کشف و ضبط شد.

وی عنوان کرد: در راستای برخورد قاطع دستگاه قضایی با صیادان متخلف اهالی این منطقه از عملکرد دادستانی تقدیر کردند.

کیانی راد از تالاب شادگان به عنوان بزرگترین تالاب زیبای ایران نام برد و گفت: بارندگی و سیل اخیر باعث شد که تالاب بین المللی شادگان سیراب شود و زندگی دوباره‌ای برای بوم زیست تالاب ایجاد کند، اما متاسفانه برخی از افراد سودجو خروجی تالاب‌ها را باز کردند تا با خشک شدن تالاب بتوانند برای منافع بیشترشان پرنده‌های کمیاب دنیا را صید کنند.

دادستان شادگان ادامه داد: با ورود به موقع دستگاه قضایی دستورات لازم برای رفع این معضل داده شد تا با ایجاد بتون ریزی جلوی خارج شدن آب از تالاب گرفته شود.

وی افزود: کارگروهی دراین رابطه تشکیل شده است و با هرگونه قصور احتمالی برخورد قاطع قضایی خواهد شد.

این مقام قضایی عنوان کرد: بیش از هزاران گردشگر از این تالاب بازدید کرده اند.

کیانی راد به موضوع آب خواری در تالاب نیز اشاره کرد و افزود: عده‌ای متخلف با باز کردن خروجی‌های تالاب، آب را به زمین هایشان هدایت می‌کردند.

گفتنی است، تالاب بین‌المللی شادگان در جنوب غربی ایران در جنوب شهر شادگان در استان خوزستان واقع است.
 
کد مطلب: 109154
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای