يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱

قاچاق روزانه 20 میلیون لیتر بنزین و گازوئیل

نماینده تبریزدرمجلس با بیان اینکه مردم اقتصاد را بهترازدولت و مجلس می‌شناسند، گفت: افزایش آثار وحشتناک اقتصاد غیرواقعی امروزخود را درقاچاق روزانه 20 میلیون لیتر بنزین و گازوئیل نشان می‌دهد، یک پنجم تولید سوخت ما قاچاق می‌شود!
۰
قاچاق روزانه 20 میلیون لیتر بنزین و گازوئیل
مردم‌نيوز : احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اُسکو در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز یکشنبه (14 مهر 98) پارلمان ضمن بزرگداشت هفته نیروی انتظامی گفت: از نیروی انتظامی انتظار دارم با جنایت‌های سازمان خصوصی‌سازی و مافیای پشت پرده آن با مدارا رفتار کند چرا که اگر کارگران هپکو اراک سفره خالی خود را پهن می‌کنند و بر آن می‌گریند و شریان خط آهن شمال به جنوب را مسدود می‌کنند، آنگاه که دستور کنار زدن آنها صادر می‌شود مدارا کردن با آنها مورد انتظار است.
وی افزود: نیروی انتظامی بداند این حرکت کارگران معلول جنایت دیگرانی است که انشاالله با رسیدگی دستگاه قضایی طومار جنایتکاران و تاراج‌گران اموال عمومی در هم پیچیده خواهد شد. نکته اصلی این است که امید به لغو تحریم‌ها را از دستور کار خارج کند همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرمودند که باید قدرت داخلی، تحریم‌ها را بی‌اثر کند.
علیرضا بیگی گفت: روسیه و چین با مشکلات تحریم روبرو هستند لیکن آنها به قدرت داخلی خود تکیه کردند اما متأسفانه جریان غرب‌گرا کشور را به مدت 6 سال معطل برجام کرد و به انتظار کَرَم غربی‌ها نشست و فرصت‌های بسیاری از دست رفت، مشکل ما اروپا و غرب نیست، مشکل ما جریان داخلی است که تمام مشکلات کشور را به غرب گره زده است و انشاالله ملت ایران با رأی قاطع خود، زمینه ظهور دولت جوان انقلابی را فراهم خواهد کرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اُسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز در شرایط جنگ اقتصادی ضرورت واگذاری اقتصاد به مردم بیش از پیش احساس می‌شود. حال که موضوع رانت‌های رنگارنگ و اختلاف طبقاتی ناشی از آنها و فسادهای مرتب بر آن از زهگذر محاکماتی که امروز از طریق دستگاه قضایی برگزار می‌شود بهترین زمان برای آغاز یک حرکت انقلابی برای واگذاری ثروت مردم به مردم است.
وی افزود: از کسی پذیرفته نیست که بگوید «مردم اقتصاد نمی‌دانند»، مردم اقتصاد را بهتر از دولت و مجلس می‌شناسند، آنها با اقتصاد صبحشان را شب می‌کنند، آنها ناملایمات اقتصادی را با گوشت و پوست و استخوان خود حس می‌کنند. ارز 4200 تومانی جهانگیری و به تاراج رفتن 27 میلیارد دلار ارز و 60 تن طلا از مصادیق بارز این ظلم فاحش است که امروز باید مسئولین سابق بانک مرکزی در محاکم پاسخگوی اقدامات خود باشند.
علیرضا بیگی تصریح کرد: البته آنها مدعی هستند که اجرای دستور کردند و انگشت اتهام را متوجه رئیس دولت می‌کنند، همین ارز 4200 تومانی سبب محاسبه غیر دقیق قیمت تضمینی گندم می‌شود، خرید تضمینی به فروش اجباری تبدیل می‌شود، علی‌القاعده خرید تضمینی برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان است که اگر در بازار مشتری پیدا نکردند محصول خود را به دولت بفروشند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اُسکو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لیکن امروز دولت با همین اشتباه فاحش در محاسبه قیمت، با به کارگیری نرم افزارهای دولتی کشاورزان را وادار می‌کند که گندمشان را به دولت بفروشند در حالیکه خریداران با قیمتی بالاتر که دلار را با قیمت واقعی محاسبه می‌کنند در بازار داخل و خارج وجود دارد و کشاورز احساس می‌کند با فروش به دولت مقبول می‌شود.
وی گفت: کشاورزان هزینه‌هایشان بر مبنای قیمت آزاد دلار است لیکن فروش‌ محصولات خود را با قیمت ارز جهانگیری محاسبه می‌شود، از سم و کودهای دولتی هم خبری نیست و 14 میلیارد دلار در بودجه سال 98 برای تأمین کالاهای اساسی مردم منظور شده است و دولت حاضر به ایجاد سامانه توزیع نیست.
علیرضا بیگی تصریح کرد: گرانی سرسام آور کالاهای اساسی به مردم تحمیل شده و مردم در صف‌های طویل کیلومتری برای دریافت گوشت و شکر ایستادند و ناکارآمدی و بر ناتوانی و ناکارآمدی مسؤولان امر لعنت فرستادند. اگر این 14 میلیارد را به ریال تبدیل کنیم 160 هزار میلیارد تومان می‌شود یعنی 5 برابر منبعی که برای هدفمندی یارانه‌ها تعیین شده است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اُسکو در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: به بیان دیگر، یارانه‌ای که امروز پس از قریب 10 سال بی هیچ تغییری 45 هزار و 500 تومان است می‌تواند دست به نقد به 6 برابر افزایش پیدا کند. افزایش آثار وحشتناک اقتصاد غیرواقعی امروز خود را در قاچاق روزانه 20 میلیون لیتر بنزین و گازوئیل نشان می‌دهد، آری یک پنجم تولید سوخت ما قاچاق می‌شود!
وی افزود: سؤالی از وزیر کشور در خصوص قاچاق مطرح کردند، آقای وزیر به کمیسیون آمد و نتوانست در مورد مستند یکسال پیش صدا و سیما توضیحی ارائه کند. این مستند نشان می‌داد کنار ساحل خلیج فارس سکوها و مخازن عظیم، لوله‌های متعدد عظیم از زیر دریا گازوئیل را به وسط دریا انتقال می‌دهند، ایجاد شده و کشتی‌های خارجی را مملو از گازوئیل ایرانی می‌کنند که در یک قلم کشف 9 میلیون لیتر کشتی هندی قاچاق می‌کرد.
علیرضا بیگی تصریح کرد: چگونه با وجود نیروی انتظامی، بخشدار، فرماندار و استاندار چنین اتفاقاتی می‌افتد؟ آیا می‌توان باور کرد وزارت کشور هیچ دخالتی ندارد؟ چرا وزیر کشور پس از نمایش این مستند نیامد به مردم بگوید که موضوع چیست؟ به فرض غفلت وزارت کشور که عذر بدتر از گناه است پس از نمایش این مستند چه اقداماتی برای برخورد با این قاچاق صورت گرفته است؟ البته وزیر کشور ناتوان از پاسخگویی ترجیح داد سؤال به صحن ارجاع شود که بلکه لااقل گذشت زمان و پایان عمر مجلس دهم مانع از آشکار شدن عوامل این ظلم فاحش شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حل این سیاست واگذاری ثروت به مردم باید از خصوصی‌سازی انجام دهیم. سهام عدالت از فرصت اصل 44 قانون اساسی برای کاهش فاصله طبقاتی و توانمند کردن مردم استفاده کرد.
وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: آیا می‌دانید افتضاح خصوصی‌سازی چه بر سر اعتماد و باور مردم آورده است؟ دولت محترم آنقدر مقید به این موضوع نباشد که اگر این کار را انجام دهیم در واقع تائید احمدی‌نژاد خواهد بود. این طرز تلقی و موضع‌گیری در قبال کارهای ارزشمند گذشته سبب شد دولت آقای روحانی فرصت‌های زیادی از دست بدهد و خسارات فراوانی به کشور وارد شود.
علیرضا بیگی گفت: لغو طرح شبنم، عرضه کالای قاچاق در بازار را میسر کرد. کارت سوخت برای ابداع کننده آن احمدی نژاد بوده از مصادیق ظلم به مردم ایران است. 3 سال پیش 50 نفر از مردم آذربایجان در ایام سفر عازم زیارت امام رئوف بودند، آنها کشته شدند و همه تلاش‌ها برای لاپوشانی این جنایت فجیع بود، قبیله گرایی سیاسی در مجلس مانع از به نتیجه رسیدن این استیضاح شد و قبیله‌گرایی سیاسی صدور رأی دادگاه را به تأخیر انداخت و قبیله‌گرایی سیاسی مانع از قرائت نتیجه کمیسیون‌ها در صحن علنی شد.
وی افزود: آیا تصور می‌کنید دوره دهم مجلس در حال اتمام است و شما دل خوش کردید با پایان دوره مجلس همه چیز تمام خواهد شد؟ زهی خیال باطل، به مسئولیت‌تان در قبال خدا و ملت ایران بیاندیشید.
 
کد مطلب: 113451
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای