جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹

ارائه خدمات توانبخشی بهزیستی به زائران اربعین

مدیر کل بهزستی ایلام ضمن بیان جزییات خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: در دو بخش توانبخشی و ساماندهی و اسکان به زائران حسینی خدمات رسانی می شود.
۰
ارائه خدمات توانبخشی بهزیستی به زائران اربعین
مردم‌نيوز:درباره تمهیدات اداره کل بهزیستی استان ایلام  به زائران حسینی در مرز مهران گفت: در راستادی خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی   دو موضوع از جمله یکی بحث گمشدگان و همچنین خدمات توانبخشی به زائران نیازمند در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بر همین اساس  فعالیت‌ها در شهرستان مهران آغاز شده است  که تا امروز 209 نفر گمشده ساماندهی شده‌اند. همچنین در مهران به صورت مستمر و در هر موکب 4 نفر به زائران  خدمات تخصصی ارائه می‌کنند.

همتی با اشاره به شماره تماس 123 اوژانس اجتماعی، گفت: این شماره  برای ساماندهی گمشدگان پیش بینی شده است و در مسیر تردد زوار در تمام شهرستانها با هماهنگی کل ادارات خدمت رسانی خواهد شد و در صورت وقوع هر گونه حادثه‌ای برنامه‌های برای ارائه خدمات در نظر گرفته شده است.

مدیر کل بهزستی ایلام ادامه داد: تاکنون حدود 146 دستگاه خودرو و  506 نفر از زائران  ساماندهی و اسکان داده شده‌اند  علاوه بر اینکه وسایل توانبخشی اعم از واکر, عضا و ویلچر به معلولان و سامندان تحویل داده شده است.

وی افزود بهزیستی به عنوان عضو ستاد اربعین حسینی در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات لازم خدمات‌دهی به زائران حسینی را انجام می‌دهد.

همتی  با اشاره به استقرار تیم توانبخشی در مرز مهران برای خدمات‌دهی به زائران سالمند و معلول گفت: از طریق این تیم خدمات مختلف از جمله فیزیوتراپی، توزیع وسایل توانبخشی، جابجایی افراد ناتوان با ویلچر و غیره به زائران ارائه می‌شود.
کد مطلب: 114318
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای