سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
اخبار هفتمین روز حمله ترکیه به شمال شرق سوریه؛

پاتک سنگین «قسد» علیه ارتش ترکیه و شبه نظامیانش در راس العین

منابع سوری از پاتک سنگین نیروهای قسد علیه ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن در منطقه راس العین خبر دادند.
۰
پاتک سنگین «قسد» علیه ارتش ترکیه و شبه نظامیانش در راس العین
پاتک سنگین «قسد» علیه ارتش ترکیه و شبه نظامیانش در راس العین
مردم‌نيوز: نیروهای قسد پاتک سنگینی علیه ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن در منطقه راس العین در شمال شرق سوریه آنگونه که مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشری سوریه امروز سه شنبه اعلام کرد، انجام داده است.
ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن حدود یکهفته قبل به نیروهای قسد در شمال سوریه حمله کردند و بر مناطقی در مرز در حدود ۱۰۰کیلومتری از اطراف راس العین در شمال حسکه تا تل ابیض در شمال الرقه و به عمق ۳۰ کیلومتر مسلط شدند.
کردهای سوری پس از اینکه واشنگتن پشت آنها را خالی کرد و نظامیان را از مناطق تحت کنترل نیروهای قسد خارج کرد به توافقی با دمشق و متحد آن یعنی روسیه رسیدند که روز دوشنبه به موجب آن نیروهای ارتش سوریه بر مناطق نزدیک تا ترکیه مسلط شدند.
همزمان با آن همچنان نیروهای قسد در حال نبرد سنگین با ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن در اطراف راس العین هستند.
ارتش ترکیه و شبه نظامیانش پس دروازه های راس العین مانده اند
ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن سه روز قبل موفق به رسیدن به اطراف راس العین شدند اما نتوانستند در آن در مقابل مقاومت سرسختانه نیروهای قسد پیشروی کنند.
پاتک سنگین نیروهای قسد علیه ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن در منطقه راس العین
رامی عبدالرحمن مدیر مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوری اعلام کرد: نیروهای سوریه دموکراتیک شب گذشته پاتک سنگینی را علیه نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن در نزدیکی راس العین آغاز کرده اند و موفق به بازپس گیری روستای تل حلف شدند. درگیری در اطراف راس العین ادامه دارد و شبه نظامیان وابسته به ترکیه نتوانسته اند که پیشروی داشته باشند.
وی افزود: علت ایستادگی نیروهای سوریه دموکراتیک در راس العین ناشی از استحکامات و تونل هایی است که آنها دارند و جدای از آن نیروهای کمکی است که به آنها رسیده است.
احتمال درگیری میان ارتش سوریه و ترکیه
یک منبع نظامی سوری اعلام کرد که ارتش سوریه در ۱۰ کیلومتری ارتش ترکیه قرار گرفته است.
وی افزود: ارتش سوریه مابین دو منطقه تل تمر و رأس العین قرار دارد.
این منبع تاکید کرد: هر لحظه ممکن است درگیری هایی میان ارتش دو کشور به وقوع بپیوندد.
وی تصریح کرد: ۱۵ کامیون حامل لوازم لوجستیکی از گذرگاه سیمالکا و از اقلیم کردستان عراق به سوریه وارد شده اند.
آمار کشته شدگان از آغاز حمله ترکیه به شمال شرق سوریه
این مرکز از کشته شدن ۷۰ غیرنظامی و ۱۳۵ نفر از نیروهای قسد و نیز کشته شدن ۱۲۰ نفر از شبه نظامیان وابسته به آنکارا از زمان شروع حمله ترکیه به شمال شرق سوریه در چهارشنبه گذشته خبر داد.
ترکیه کشته شدن ۴ نظامی خود را تایید کرده است.
مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشری سوری اعلام کرد: درگیری های پراکنده در اطراف شمال شرق حلب
مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشری سوریه، همزمان درگیری های پراکنده ای میان نیروهای شورای نظامی منبج وابسته به نیروهای قسد و شبه نظامیان وابسته به آنکارا در منبج در حومه شمال شرقی حلب خبر داد.
انتقال ۲۵۰ نفر از زنان داعشی ها به دست آمریکایی ها به پایگاه غیرقانونی الشدادی در حسکه
خبرنگار سانا گزارش داد: نظامیان آمریکایی ۲۵۰ نفر از زنان داعشی تکفیری را از اردوگاه الهول به پایگاه غیرقانونی خود در الشدادی در استان حسکه منتقل کرده است.
روایت الجزیره از  حمله ترکیه به سوریه
این در حالی است که الجزیره گزارش داد که ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن بر سه روستا در اطراف منبج در  حومه شمال شرقی حلب مسلط شده اند و اینکه سلاح و مهمات نیروهای قسد به دست ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن افتاده است.
خبرنگار الجزیره مدعی شد که ارتش سوریه به شهر منبج وارد نشده است.
استقبال مردمی از ارتش سوریه همچنان ادامه دارد
این در حالی است که خبرنگار سانا در حلب گزارش داد: ساکنان منبج در مرکز این شهر تجمع کرده اند و ورود ارتش سوریه به این شهر را جشن گرفتند.
خبرنگار سانا همچنین از کشته شدن دو غیرنظامی در حمله هوایی ترکیه به خودروی آنها در روستای ابوصره در شمال شرق عین عیسی در حومه شمالی الرقه خبر داد.
همزمان سانا از استقبال ساکنان الرقه به خاطر ورود ارتش سوریه خبر داد.
دمشق نظامیان بیشتری به مرز با ترکیه اعزام می کند
«علی حیدر» وزیر آشتی ملی سوریه سخنانی را درخصوص تحولات شمال این کشور مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: همه تحولات چند روز گذشته نشان می دهد که دولت سوریه در تسلط بر تمامی خاکش تأکید دارد.
این مقام سوری اظهار داشت: بدون شک در روزهای آینده نیروهای سوریِ بیشتری به مرزهای مشترک با ترکیه اعزام خواهند شد. 
جدیدترین موضع گیری روسها درباره حمله ترکیه به شمال شرق سوریه
میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه امروز اظهار داشت: مسکو امیدوار است ارتش ترکیه و سوریه به دلیل عملیات نظامی آنکارا در شمال سوریه با یکدیگر وارد جنگ نشوند و روسیه در حال رایزنی ها برای جلوگیری از وقوع این رویداد است.
وی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: ما امیدواریم میان نیروهای ارتش سوریه و ترکیه درگیری رخ ندهد و بالعکس رایزنی هایی وجود دارد و تلاش می شود طبق اصول و احکام بین المللی و به طوری که منافع مشروع تمامی طرف های ذیربط در نظر گرفته شود، این موضوع حل و فصل شود.
کد مطلب: 114643
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای