سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴

مسافران نجف-تهران قشم‌ایر بابت خسارت تأخیر به امور مشتریان مراجعه کنند

مقام مسؤول قشم‌ایر گفت: مسافران مسیر نجف-تهران این شرکت هواپیمایی که امروز پروازشان با 6 ساعت تأخیر انجام شد، برای دریافت خسارت تأخیر با امور مشتریان این شرکت تماس بگیرند.
۰
مسافران نجف-تهران قشم‌ایر بابت خسارت تأخیر به امور مشتریان مراجعه کنند
مردم‌نيوز: پرواز نجف-تهران امروز قشم‌ایر به شماره پرواز  ۲۲۲۲ که قرار بود ساعت یک بامداد امروز انجام شود، با ۶ ساعت تاخیر‌ ساعت ۷.۳۰ صبح امروز انجام شد.

در این راستا کاربران خبرگزاری فارس در بخش فارس من، خواستار پیگیری دلیل بروز تأخیر این پرواز ‌از سوی این رسانه شدند.

البته مسافران این پرواز در اعتراض به این تأخیر، برای ساعاتی از هواپیما پیاده نشدند که البته این موضوع امری غیرقانونی است و حقوق دیگر مسافران که قرار است با این هواپیما در مسیرهای دیگر پرواز کنند، ضایع می‌شود.

البته پیگیری حقوق مسافر در چنین تأخیراتی و توضیح شرکت هواپیمایی در این‌باره امری ضروری است.

در این راستا موضوع را از ‌قشم‌ایر پیگیری کردیم.

صابر نوروزی، سرپرست روابط عمومی قشم‌ایر، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح دلایل بروز این تأخیر 6 ساعته اظهار داشت: به دلیل تراکم پروازها در ایام اربعین خصوصاً در فرودگاه نجف، شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند پروازها مناسب و ایمن انجام شود اما به هر حال بروز نقص فنی هم بخشی از یک پرواز است که در راستای رعایت ایمنی پرواز، حتماً باید به این موضوع توجه شود.

وی ادامه داد: روز گذشته یکی از هواپیماهای نجف ـ تهران قشم‌ایر دچار نقص فنی شد که ایرباس 600 ـ  300 بود ما یک فروند ایرباس 600 ـ 300 دیگر جایگزین این هواپیما کردیم که آن هم به دلیل نقص فنی دچار تأخیر در پرواز شد و همین تأخیرات، در پروازهای بعدی هم اثر گذاشت.

سرپرست روابط عمومی شرکت هواپیمایی قشم با بیان اینکه بابت این تأخیر از مسافران نجف ـ تهران عذرخواهی می‌کنیم،‌ گفت: مسافران جهت پیگیری حقوق خود و خسارت تأخیر می‌توانند با امور مشتریان قشم‌ایر با شماره‌های 0214799 و داخلی 2123 ، 2122 و 2127 تماس بگیرند.
کد مطلب: 114644
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای