چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱

روسیه به کوبانی رسید +نقشه

گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه که وابسته به مخالفان دولت این کشور است، اعلام کرد که نیروهای روسیه به نزدیکی شهر مرزی «عین‌العرب» رسیده‌اند.
۰
روسیه به کوبانی رسید +نقشه
مردم‌نيوز: مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» که مرکز آن در شهر لندن بوده و وابسته به مخالفان دولت سوریه است، می‌گوید نیروهای روس (پلیس نظامی) در آستانه ورود به شهر «عین‌العرب» (کوبانی) هستند.
به گزارش وب‌سایت خبری این گروه، نیروهای سوریه امروز چهارشنبه (۲۴ مهر) از پل «قره‌قوزاق» عبور کرده و در اطراف شهر مذکور مستقر شده‌اند.
پل قره‌قوزاق بر روی رودخانه فرات احداث شده و رابط بین شهر منبج و شهر عین العرب واقع در شمال سوریه است.

موقعیت پل قره‌قوزاق و شهرهای منبج و عین‌العرب بر روی نقشه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین مدعی شد که بین نیروهای ارتش سوریه با نیروهای مورد حمایت ترکیه در غرب و شمال غرب شهر منبج درگیری رخ داده است و دو طرف، مواضع یکدیگر را با مسلسل‌های سنگین و راکت هدف قرار داده‌اند.
این مرکز همچنین درگیری بین شبه‌نظامیان کرد سوریه با نیروهای مورد حمایت ترکیه در اطراف شهرک «عین عیسی» به سمت «تل ابیض» را شدید توصیف کرده است. درگیری‌ها زمانی آغاز شد که شبه‌نظامیان موسوم به «نیروهای موکراتیک سوریه» (اس.دی.اف) صبح امروز به صورت غافل‌گیرانه به نیروهای تحت امر ترکیه در اطراف این شهرک حمله کردند.
بر اساس این گزارش، شبه‌نظامیان کرد سوری توانسته‌اند در پیشروی خود دو مقر خود را که در درگیری‌های ساعات گذشته از دست داده بودند، دوباره پس بگیرند.
گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین از حمله نیروهای مورد حمایت ترکیه از سه محور به شهر «رأس العین» خبر داد که این حمله با حملات هوایی و زمینی ارتش ترکیه همراه بوده است. نیروهای طرف ترکیه موفق شده‌اند در این حمله، بخش‌هایی از شهرک «تل حلف» را به کنترل خود درآورند.
در نتیجه این درگیری‌های طی دیروز و امروز، ۱۲ تن از نیروهای مورد حمایت ترکیه و ۱۴ تن دیگر از شبه‌نظامیان کرد سوریه کشته شده‌اند.
بر اساس آماری که دیده‌بان سوریه از تلفات درگیری‌های اخیر در شمال سوریه منتشر کرده، ۱۸۵ نفر از نیروهای دموکراتیک سوریه و ۱۶۴ نفر از نیروهای تحت امر ترکیه از ابتدای آغاز عملیات نظامی این کشور در سوریه کشته شده‌اند. ۹ تن از کشته‌ها، سرباز ترکیه‌ای هستند. نیرهای تحت امر ترکیه را عموما تروریست‌های ارتش آزاد سوریه تشکیل می‌دهند.
ترکیه از ۱۷ مهر برای ایجاد منطقه امن ادعایی خود در شمال شرق سوریه، عملیاتی تحت عنوان «چشمه صلح» آغاز کرده و مدعی است هدف از این عملیات، اسکان اهالی آواره شمال شرق سوریه است که هم‌اکنون مقیم ترکیه هستند.
دولت سوریه و جامعه جهانی این عملیات را غیرقانونی و محکوم کرده‌اند. با این حال ترکیه می‌گوید بر اساس قوانین بین‌الملل و در راستای تأمین امنیت ملی خود و دور کردن «گروه‌های تروریستی وابسته به پ.ک.ک» دست به این عملیات زده و حاضر نیست آن را متوقف کند.
عملیات ترکیه در شمال سوریه و درگیری ارتش این کشور به همراه نیروهای تحت امر آن با شبه‌نظامیان کُرد سوری (یگان‌های مدافع خلق و نیروهای دموکراتیک سوریه)، این شبه‌نظامیان را مجبور به پذیرش توافق با دولت سوریه کرده است.
دولت سوریه و شبه‌نظامیان کرد سوریه با وساطت طرف روسی یکشنبه این هفته به توافق رسیدند که به منظور ممانعت از پیشروی ارتش ترکیه، نیروهای سوریه در منبج و برخی مناطق واقع در شرق فرات مستقر شوند. ارتش سوریه بعد از منبج، امروز وارد شهر رقه شده است.
 
کد مطلب: 114771
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای