دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴

واکنش نبیه بری به اعتراضات لبنان

رئیس پارلمان لبنان در سایه تحولات اخیر این کشور و تغییر مواضع برخی٬ اعلام کرد که تا پایان از کشور لبنان حمایت خواهد کرد.
۰

نبیه‌بری رئیس پارلمان لبنان در گفتگو با روزنامه النهار تصریح کرد: جرم من امروز این است که به دنبال وحدت لبنان و محافظت از آن هستم.
 وی اضافه کرد: دستورالعمل‌های سازمان‌‌دهی‌کنندگان این کمپین‌ها از سوی کسانی ارسال می‌شود که بودجه مالی آنها را از داخل و خارج تامین می‌کنند؛اما من همچنان تا آخرین روز زندگی خود به حمایت از لبنان ادامه می‌دهم.
اعلام استعفای وزرای حزب نیروهای لبنانی از سوی ریاست‌جمهوری
ریاست‌جمهوری لبنان دیشب استعفای غسان حاصبانی و کمیل ابوسلیمان و می شدیاق و ریشار کیومجیان وزیران حزب نیروهای لبنانی از دولت را اعلام کرد.

روزنامه لبنانی«الجمهوریه» به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت نوشت، نخست‌وزیر این کشور پیامی شفاهی از روسیه دریافت کرده مبنی بر اینکه وی نباید در شرایط کنونی لبنان و منطقه استعفا دهد.
بر اساس این گزارش سعد الحریری پیامی شفاهی از سران روسیه دریافت کرده که مسکو در آن تأکید کرده در شرایط سخت کنونی لبنان و منطقه دوست ندارد الحریری استعفا دهد.
شبکه «الحره» هم به نقل از یک مقام مسؤول در وزارت خارجه آمریکا گزارش داد: «(گذشت) چند دهه همراه با گزینه‌های بد و فساد، دولت لبنان را در آستانه فروپاشی اقتصادی قرار داده است، امید است که این تظاهرات، بیروت را به سمت اصلاحات اقتصادی واقعی سوق دهد. تعهد و اجرای اصلاحات معنی‌دار می‌تواند درها را در برابر حمایت‌های میلیارد دلاری از لبنان باز کند، این موضوع بستگی به خود لبنانی‌ها دارد. دولت آمریکا از حق لبنانی‌ها در تظاهرات مسالمت آمیز دفاع می‌کند.»
از سوی دیگر روزنامه «الاخبار» امروز (دوشنبه) در گزارشی نوشت: «الیزابت ریچادر» سفیر آمریکا در لبنان به علاوه سفرای کشورهای اروپایی با الحریری تماس گرفته‌اند و بر باقی ماندن دولت وی همراه با اصلاحات فوری تأکید کرده‌اند.
کد مطلب: 115126
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای