دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸

۱۰ نکته کلیدی سخنان روز گذشته رهبرانقلاب

رهبر معظم انقلاب امروز سخنان مهمی در موضوعات مختلف بیان کردند که در مهمترین بخش‌، به موضوعات مذاکره با آمریکا، کلید حل مشکلات اقتصادی مردم و اقتدار موشکی پرداختند.
۰
۱۰ نکته کلیدی سخنان روز گذشته رهبرانقلاب
۱۰ نکته کلیدی سخنان روز گذشته رهبرانقلاب
مردم‌نيوز: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای  رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی خود در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان با معظمٌ‌له که صبح امروز و به مناسبت یوم‌الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی برگزار شد، سخنان مهمی را ایراد کردند که در ادامه به 10 نکته مهم این بیانات می‌پردازیم:

آمریکا ضعیف‌تر اما وحشی‌تر و وقیح‌تر شده
1- آمریکای گرگ‌صفت البته ضعیف‌تر اما وحشی‌تر و وقیح‌تر شده است و در مقابل، جمهوری اسلامی ایران با دفاع مقتدرانه و منع مستدل مذاکره، راه نفوذ و ورود مجدد آمریکا به کشور را سد کرده است.

رونق تولید؛ کلید حل مشکلات اقتصادی مردم
2- رهبر انقلاب اسلامی «رونق تولید» را کلید حل مشکلات اقتصادی مردم از جمله گرانی، تورم و کم شدن ارزش پول ملی خواندند و افزودند: نباید همچنان که مدتی بیهوده منتظر برجام ماندیم حالا در انتظار اقدامات اروپایی‌ها یا مسائل دیگر معطل بمانیم بلکه باید به داخل دل ببندیم و همه توان را برای رونق تولید به‌کار گیریم.

مخالفت با آمریکایی‌ها دارای منطق مستحکم است
3- امام خامنه‌ای «سد کردن راه نفوذ مجدد سیاسی و تسلط دوباره آمریکایی‌ها بر ایران» را مهمترین پاسخ جمهوری اسلامی در مقابل توطئه‌های حاکمان واشنگتن برشمردند و تأکید کردند: منع مکرر مذاکره با آمریکا یکی از ابزارهای مهم بستن راه ورود آنان به ایران عزیز است.

ایشان مخالفت جمهوری اسلامی با آمریکایی‌ها را دارای منطقی مستحکم خواندند و افزودند: این روش عقلانی، راه نفوذ مجدد آمریکایی‌ها را می‌بندد، ابهت حقیقی و اقتدار ایران را به جهانیان ثابت می‌کند و ابهت پوشالی طرف مقابل را در دنیا فرو می‌ریزد.

پیامدهای مذاکره مجدد با آمریکا
4- رهبر معظم انقلاب مذاکره با آمریکا را حقیقتاً بی‌نتیجه برشمردند و تأکید کردند: برخی که مذاکره با آمریکا را حلّال مشکلات می‌دانند، صددرصد اشتباه می‌کنند و هیچ نتیجه‌ای از گفتگو با آمریکایی‌ها حاصل نخواهد شد، چرا که آنها یقیناً و قطعاً هیچ امتیازی نخواهند داد.

ایشان در همین زمینه این واقعیت را یادآوری کردند که طرف مقابل، نشستن مقامات ایرانی پشت میز مذاکره را به‌معنای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی می‌داند و از اصرار بر مذاکره این هدف را دارد که به جهانیان بگوید "فشار حداکثری و تحریم‌ها سرانجام نتیجه داد و ایرانی‌ها به زانو درآمدند".

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای افزودند: اگر مسئولان جمهوری اسلامی ساده‌لوحی می‌کردند و به مذاکره می‌رفتند، از فشارها و تحریم‌ها هیچ چیزی کم نمی‌شد، بلکه راه برای طرح رسمی توقعات و تحمیل‌های جدید آمریکایی‌ها باز می‌شد.

موشک‌هایی با برد 2 هزار کیلومتر با خطای فقط یک متر داریم
5- رهبر انقلاب با اشاره به تلاش‌های بی‌نتیجه آمریکا برای حذف یا محدودکردن قدرت دفاع موشکی ایران افزودند: امروز به‌فضل الهی و همت جوانان میهن، دارای موشک‌های دقیق با بُرد دوهزار کیلومتر هستیم که می‌تواند به هر هدفی با خطای فقط یک متر اصابت کند.

امام خامنه‌ای گفتند: اگر به مذاکره می‌رفتیم، آمریکایی‌های متوقع پای موشکها را به‌میان می‌کشیدند و مثلاً می‌گفتند "باید موشکهای ایران حداکثر 150 کیلومتر بُرد داشته باشد" که اگر مسئولان ما این را می‌پذیرفتند، پدر کشور در می‌آمد و اگر نمی‌پذیرفتند همین آش و همین کاسه تکرار می‌شد.

مذاکرات بی‌نتیجه کوبا و کره‌شمالی با آمریکا درس‌آموز است
6- حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای تجربه‌هایی نظیر مذاکرات بی‌نتیجه کوبا و کره شمالی با آمریکا را درس‌آموز خواندند و گفتند: مسئولان آمریکا و کره شمالی متقابلاً قربان‌صدقه یکدیگر هم رفتند اما در نهایت آمریکایی‌ها براساس روال خود در مذاکرات، یک ذره از تحریم‌ها کم نکردند و هیچ امتیازی ندادند.

«ماکرون» یا خیلی ساده است و یا همدست آمریکایی‌هاست
7- رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اصرار دولت فرانسه به واسطه‌گری گفتند: رئیس‌جمهور فرانسه یک ملاقات با ترامپ را حلّال همه مشکلات ایران دانسته بود که باید بگوییم این شخص یا خیلی ساده است و یا همدست آمریکایی‌ها است.

ایشان افزودند: اخیراً نیز با این که می‌دانستم نمی‌شود، اما برای امتحان و به‌منظور روشن شدن موضوع برای همگان، گفتم با وجود خطایی که آمریکایی‌ها با خروج از برجام مرتکب شدند، اگر همه تحریم‌ها را بردارند، می‌توانند در مجموعه برجام شرکت کنند اگرچه می‌دانستم که قبول نمی‌کنند و به همین صورت هم شد.

حدّ توقف خواسته‌ها و توقعات آمریکا از ایران کجاست؟
8- مقام معظم رهبری با طرح این سؤال که حدّ توقف خواسته‌ها و توقعات آمریکا از ایران کجا است، گفتند: آنها فعلاً می‌گویند "در منطقه فعال نباشید، به جبهه مقاومت کمک نکنید، در برخی کشورها حضور نداشته باشید و توان دفاعی و تولید موشک خود را متوقف کنید"، و بعد از این خواسته‌ها خواهند گفت "از قوانین و حدود دینی دست بردارید و بر موضوع حجاب اسلامی نیز تأکید نکنید"، بنابراین خواسته‌های آمریکا هیچ‌گاه تمامی ندارد.

ایشان افزودند: من چند سال قبل در دیدار با مسئولان در همین حسینیه گفتم "آنجایی که آمریکا متوقف خواهد شد و دیگر توقع جدیدی مطرح نخواهد کرد، کجاست؟"، توقعات آمریکا حدّ یقف ندارد.

رهبر انقلاب با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به‌دنبال بازگرداندن ایران به شرایط پیش از انقلاب هستند، تأکید کردند: انقلاب اسلامی محکم‌تر از این حرف‌ها است و اراده پولادین و عزم راسخ جمهوری اسلامی هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد که آمریکا با چنین ترفندهایی بار دیگر به ایران بازگردد.

منتظر خارجی‌ها نمانید؛ به داخل دل ببندید
9- حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با انتقاد از رویکرد «منتظر خارجی‌ها ماندن» گفتند: یک مدت معطل برجام بودیم، یک مدت دیگر هم معطل دستور رئیس‌جمهور آمریکا برای تمدید مهلت‌های سه‌ماهه‌ای بودیم که متأسفانه در برجام گذاشته‌اند، و یک مدت هم معطل بمانیم برای رئیس‌جمهور فرانسه و برنامه‌های فرانسوی‌ها، در حالی که این انتظارها، سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی را دچار بلاتکلیفی می‌کند و کشور را به رکود و عقب‌ماندگی می‌کشاند.

ایشان تأکید کردند: این انتظارها را رها کنید. البته نمی‌گویم رابطه‌ها را قطع کنید بلکه می‌گویم به خارجی‌ها دل نبندید و فقط به داخل دل ببندید.

مقابله با تحدید نسل باید پیگیری شود
10- رهبر معظم انقلاب با انتقاد از موضوع محدود کردن نسل افزودند: آثار چنین اقدامات خطرناکی دو دهه بعد آشکار خواهد شد که ایران دیگر از نسل جوان متراکم برخوردار نیست.

ایشان با اشاره به قول مسئولان برای برطرف کردن مشکلات موجود و مقابله با تحدید نسل تأکید کردند: این موضوع باید با جدیت دنبال شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 117077
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای