شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴

طلا 1457 دلار معامله شد

قیمت طلا در معاملات امروز اندکی تغییر کرد، زیرا سرمایه گذاران در بحبوحه تردیدها در مورد توافق تجاری آمریکا و چین، از انجام معاملات بزرگ خودداری می کنند.
۰
طلا 1457 دلار معامله شد
مردم‌نيوز: به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز اندکی تغییر کرد، زیرا سرمایه‌گذاران در بحبوحه تردیدها در مورد توافق تجاری آمریکا و چین، از انجام معاملات بزرگ خودداری می‌کنند.

با این حال، این فلز گران بها در مسیر ثبت بیشترین کاهش ماهانه در 3 سال گذشته قرار دارد، زیرا اظهارات مقامات هر دو کشور در اوایل ماه جاری میلادی، امید به توافق تجاری را تقویت کرد.

هر اونس طلا با 44 سنت افزایش 1456.71 دلار فروخته شد. طلا تا این لحظه از این هفته 0.2 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

برایان لان، دلال گلدسیلور در سنگاپور گفت: «بازار طلا بی تردید چند پاره شده است، زیرا قبلا بیشتر افراد فکر می‌کردند که توافق تجاری در حال منعقد شدن است و اکنون آنها مطمئن نیستند که به کدام سو می‌رود و این بر قیمت‌های معاملات تاثیر گذاشته است.»

ارزش دلار در مسیر ثبت بالاترین رقم هفتگی در برابر ین از ماه می قرار دارد.

دونالد ترامپ در روز چهارشنبه قانون کنگره در حمایت از معترضان هنگ کنگی را امضا کرد و پکن را بر آن داشت تا نسبت به اقدامات متقابل جدی هشدار دهد.

طی یک ماه گذشته، قیمت طلا تقریبا 4 درصد افت کرده که بیشتر کاهش از نوامبر 2016 به شمار می‌رود.

همچنین طلا که به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در مواقع بی ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی در نظر گرفته می‌شود، در سال جاری میلادی بیش از 13 درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است.
کد مطلب: 120263
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای