يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۲

کدام کشورها شادترین مردم را دارند؟

میزان شادی یا ناراحتی مردم یک کشور بر اساس معیارهایی از پیش تعیین‌شده سنجیده می‌شود. مردم کشورهای فنلاند، دانمارک، نروژ، ایسلند و هلند از مردم سایر نقاط دنیا شادتر هستند.
۰
کدام کشورها شادترین مردم را دارند؟
مردم‌نيوز: گروهی از محققان از آوریل ۲۰۰۲ تاکنون سالانه گزارشی ارائه می‌دهند که سطح شادی مردم دنیا را تخمین می‌زند؛ «گزارش جهانی شادی» در سال ۲۰۱۹ نشان داده فنلاند شادترین کشور جهان است.

به نقل از worldpopulationreview، توضیح می‌دهد که این گزارش با در نظر گرفتن ۶ متغیر مشخص این نتایج را به دست آورده است. متغیر‌ها عبارت‌اند از: میزان تولید ناخالص داخلی، حمایت اجتماعی، طول عمر مفید، حق انتخاب در زندگی، بخشش و درک فساد اخلاقی درونی و بیرونی.

محققان این متغیر‌ها را در همه کشور‌های جهان با کشوری که در اصطلاح کابوس‌آباد (نقطه مقابل مدینه فاضله) نامیدند مقایسه کردند. این کار باعث شد محققان نتایج به‌دست‌آمده را بر اساس معیار‌های مشخصی تعیین کنند.

فنلاند که کشوری اروپایی است شادترین کشور جهان لقب گرفته است. پنج کشور شاد جهان همه اروپایی هستند. پس از فنلاند کشور‌های دانمارک، نروژ، ایسلند و هلند شادترین مردم را دارند.

گزارش جهانی شادی در سال ۲۰۱۹ با توجه به متغیر‌های ۶ گانه‌اش کمترین نمره را به کشور سودان جنوبی داده است. سودان جنوبی میزان طول عمر کم و تولید ناخالص داخلی پایین دارد، اما درصد بخشش در این کشور مطلوب است و به نظر می‌رسد مردم از حمایت اجتماعی خوبی برخوردار باشند که این مساله بسیار جالب است.
 
کد مطلب: 120448
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای