دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹

وام 5.5 میلیارد دلاری صندوق بین‌المللی پول به اوکراین

رئیس صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که مذاکرات با کی‌یف برای پرداخت وام به این کشور سازنده بوده است.
۰
وام 5.5 میلیارد دلاری صندوق بین‌المللی پول به اوکراین
مردم‌نيوز: به نقل از تاس، رئیس صندوق بین‌المللی پول طی بیانیه‌ای اعلام کرد که مذاکرات با ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، سازنده بوده و دو طرف برای پرداخت وام 5 و نیم میلیارد دلاری سه ساله از سوی این صندوق به اوکراین توافق کردند.

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول، پس از تماس تلفنی با رئیس جمهور اوکراین تأکید کرد: من خوشحال هستم که اعلام کنم مقامات صندوق بین‌المللی پول و اوکراین درباره جزئیات پرداخت وام 4 میلیاردی از محل حق برداشت مخصوص صندوق بین‌المللی پول که معادل 5 و نیم میلیارد دلار است،‌ به توافق رسیده اند.

رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت: من طی تماس تلفنی با رئیس‌جمهور اوکراین به وی اطمینان دادم که صندوق بین‌المللی پول آماده است تا از سیاست‌های دولت اوکراین در راستای حفظ ثبات شاخص‌های کلان اقتصادی و سوق دادن اقتصاد این کشور به سمت رشد مداوم، پایدار و بالاتر حمایت کند.

موضوع توافق برای پرداخت این وام در دسامبر 2018 بین صندوق بین‌المللی پول و اوکراین مطرح شده است که البته بخشی از این پول معادل 1.4 میلیارد دلار در دسامبر 2018 به اوکراین پرداخت شد و قرار است طی یک بازه زمانی 14 ماهه 3.9 میلیارد دیگر به اوکراین پرداخت شود.
کد مطلب: 122280
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای