شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵

سناتور روس: محاسبه ترامپ درباره ایران غلط بود

عضو کمیسیون امور بین الملل شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) گفت: محاسبات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره اقدامات ایران غلط بوده است.
۰
سناتور روس: محاسبه ترامپ درباره ایران غلط بود

مردم‌نيوز: اولگ ماروزوف با بیان این مطلب افزود: ترامپ را نباید در مناقشه آمریکا با ایران طرف پیروز خواند چرا که وی اشتباهات جدی در خصوص ایرانی ها داشته است و حتی از شانس خود برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم کاسته است.
وی افزود: ترامپ سعی کرد از این ماجرای پر سر و صدا حداکثر منفعت سیاسی را ببرد، به این صورت که خود را پیروز ماجرا بخواند و فشارهای اقتصادی را بر ایران افزایش دهد اما در واقع وضعیت کاملا برعکس شد.
دونالد ترامپ روز چهارشنبه در نخستین نطق رسانه‌ای خود پس از "سیلی" جمهوری اسلامی ایران در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق، بر اجازه ندادن به ایران برای کسب سلاح‌های هسته‌ای تاکید کرد.
رئیس جمهوری آمریکا افزود: تا زمانی که من رئیس جمهوری آمریکا باشم، ایران هرگز اجازه نخواهد داشت به سلاح اتمی دست یابد.
ترامپ ادامه داد: آمریکایی‌ها که باید شاکر و شاد باشند که در حمله هوایی آنچه که حکومت ایران خواند، هیچ سرباز آمریکایی آسیب ندیده و آسیب اندکی به پایگاه نظامی ما وارد شده است. نیروهای بزرگ ما برای همه چیز آماده‌اند اما به نظر می‌رسد ایران در حال کاهش اقدامات خود است. این اقدام خوبی برای همه طرف‌های درگیر و جهان است.
ماروزوف در ادامه سخنان خود به این نکته اشاره کرد که تفرقه و دودستگی در بین نخبگان سیاسی آمریکا بر اثر اقدامات ترامپ درباره ایران تشدید شده است. در ناتو هم دودستگی اتفاق افتاده است و موقعیت آمریکا در خاورمیانه ضعیف تر از گذشته شده است.
وی افزود: ایران در هر شرایطی در مساله برنامه هسته ای برابر آمریکا زانو نمی زند و درصدد کسب حمایت روسیه، چین و دیگر کشورهای اروپایی ناراضی از آمریکا خواهد بود.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه در انتقام از ترور سردار سلیمانی در عملیاتی موفق به نام «عملیات شهید سلیمانی» ده‌ها فروند موشک زمین به زمین به پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین‌الاسد» واقع در استان الانبار عراق شلیک کرد.
 
سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
 
کد مطلب: 128955
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای