دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴

چرا آمریکا برای مذاکره با ایران التماس می‌کند؟!

وزیر دفاع آمریکا در گفتگویی مدعی شد که؛ ترامپ بدون هیچ پیش شرطی حاضر به مذاکره با ایران است.
۰
چرا آمریکا برای مذاکره با ایران التماس می‌کند؟!
مردم‌نيوز: براساس آخرین اخبار منتشر شده، وزیر دفاع آمریکا در گفتگویی با سی بی اس آمریکا اینچنین اظهار کرده است، که؛ ترامپ رئیس جمهور آمریکا، بدون هیچ پیش شرطی حاضر به مذاکره با ایران است.

که این موضوع را می‌توان از چند زاویه تحلیل و بررسی کرد:
این گفته اسپر در حالی است که پس از " موشکباران عین الاسد" توسط ایران ودر اولین واکنش به ترور سردار سلیمانی و همراهانش ترامپ بعد از ۱۲ ساعت تاخیر مقابل دوربین‌ها حاضر شد و با تجاهل نسبت وعده هایش در پاسخگویی به حملات انتقامی ایران، با زبان ملاطفت از ایران خواست بازی را تمام شده اعلام کند و به همان مقدار از انتقام بسنده کند.
پس از ترور حاج قاسم ترامپ گفته بود در صورت مبادرت ایران به پاسخگویی ۵۲ نقطه ایران را هدف قرار خواهد داد و از سلاح‌های ۲ میلیارد دلاری اش علیه ایران استفاده خواهد کرد، اما حجم حضور مردم در تشییع شهدای ترور او را به ناچار مجبور به کرنش در مقابل اراده خونخواهان سردار سلمانی ویارانش کرد.
کلام  وزیر دفاع آمریکا نشان می‌دهد خیال کاخ سفید از پروژه انتقام گیری محور مقاومت همچنان مشوش است.
بیم اساسی آمریکا در این میان متوجه آغاز یک درگیری گسترده در منطقه است طبعا چنین درگیری گسترده‌ای در استانه انتخابات به هیچ وجه مطلوب آمریکا نیست به ویژه انکه گستره جغرافیایی پراکندگی نیروهای محور مقامت محاسبه عواقب این مساله را به شکلی ویژه برای مقامات آمریکایی دشوارتر از هر زمان کرده است.
 
کد مطلب: 129195
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای