دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵

ولین قهرمانی پس از مادر شدن

سرنا ویلیامز اولین قهرمانی‌اش در WTA را پس از بازگشت به میادین جشن گرفت.
۰
اولین قهرمانی پس از مادر شدن
اولین قهرمانی پس از مادر شدن
مردم‌نيوز: او که به‌دلیل به دنیا آوردن فرزندش مدتی از دنیای تنیس دور بود، توانست در فینال مسابقات آکلند کلاسیک، جسیکا پگولا را شکست دهد و به این ترتیب نشان دهد می‌خواهد در اوپن استرالیا هم مدعی باشد. ویلیامز در ابتدای این مسابقه زیر فشار حریف هموطنش قرار گرفت اما در نهایت توانست او را در دو ست و با نتایج 6-3 و 6-4 شکست دهد. این بازی یک ساعت و 35 دقیقه طول کشید.
ویلیامز 38ساله در گیم اول مسابقه اوضاع خوبی نداشت و مقابل تنیسور رتبه 82 دنیا دچار مشکل شده بود. پگولا توانسته بود در مرحله نیمه‌نهایی با بردن کارولاین وزنیاکی به فینال برسد.
ویلیامز اما توانست در عرض 49 دقیقه ست اول را به سود خود به پایان برساند. او در پنج گیم آخر ست قدرتمند ظاهر شد و حریف را برد.
ویلیامز در ست دوم بازی را خوب شروع کرد و پگولای 25ساله با سرویس‌هایش بود که توانست از شکست زودهنگام جلوگیری کند. با این حال ویلیامز این ست را هم برد.
این هفتادوسومین قهرمانی ویلیامز در دوران تنیس‌اش بود و هرچند جزو قهرمانی‌های بزرگ او به‌شمار نمی‌رود اما بی‌تردید فتح مهمی برای او است. او با بردن پگولا توانست به روند پنج شکست پیاپی در فینال‌هایش پایان دهد و برای اولین‌بار پس از اوپن استرالیا در سال 2017 قهرمان شود. او در این مدت چهاربار در فینال گرنداسلم‌ها شکست خورده بود.
قهرمانی در نیوزیلند هم به این معنا است که ویلیامز که 23 قهرمانی بزرگ در کارنامه دارد، برای اولین‌بار در حالی به ملبورن پارک می‌رود که در آغاز سال یک قهرمانی دیگر کسب کرده است. او در اوپن استرالیا هفت‌بار قهرمان شده است و حالا بهترین فرصت خود را دارد که سرانجام به بیست‌وچهارمین قهرمانی‌اش دست پیدا کند. اگر او در اوپن استرالیا قهرمان شود، با رکورد مارگارت کورت، تنیسور اسطوره‌ای استرالیا برابری خواهد کرد.
کد مطلب: 129205
مرجع : ورش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای