سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۵

سناتور آمریکایی: ترامپ روزانه دروغ می‌گوید

سناتور دموکرات مجلس سنای آمریکا ضمن خطرناک دانستن دروغ‌های روزانه ترامپ خواستار تصویب قانون محدودیت اختیارات جنگی رئیس‌جمهور آمریکا در سنا شد.
۰
سناتور آمریکایی: ترامپ روزانه دروغ می‌گوید
مردم‌نيوز: کریس ون هالن، سناتور دموکرات مجلس سنای آمریکا و نماینده ایالت مریلند در پیامی توییتری نوشت: «به اندازه کافی بد است که رئیس‌جمهور آمریکا روزانه دروغ می‌گوید، اما وقتی دروغ‌های او ما را به آستانه جنگ می‌کشاند مطلقاً خطرناک است.»

سناتور آمریکایی نوشت: «ترامپ امروز گفت: "واقعاً مهم نیست که تهدیدی قریب الوقوع وجود داشته باشد!" این مهم است. ما باید طرح مربوط به (محدودیت) اختیارات جنگی ترامپ را تصویب کنیم.»
پیش از این چاک شومر، رئیس اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا گفت: «اقدامات ترامپ در حمایت از امنیت ملی آمریکا به شکست انجامیده و ما را به ویژه پس از ترور قاسم سلیمانی با خطر بزرگی مواجه کرده است.»

پیش‌تر نیز جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مقاله‌ای که در پایگاه اینترنتی سی‌ان‌ان منتشر شد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را عامل تشدید تنش‌ها در خاورمیانه دانست.
سناتور برنی سندرز، از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا نیز در واکنش به اظهارات مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا درباره استدلال‌های ترامپ برای حمله به سردار سلیمانی، در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «همانطور که با دروغ جنگ در ویتنام و عراق را پیش بردیم، ترامپ نیز ما را در خصوص ایران گمراه می‌کند. من هر کاری در حد توانم به عنوان یک سناتور آمریکا انجام می‌دهم تا از وقوع درگیری جلوگیری کنم.»
در همین حال سناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا اعلام کرد طرح محدودیت اختیارات جنگی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور به زودی در سنا بررسی خواهد شد.
 
کد مطلب: 129304
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای