سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۲

اخراج نظامیان عربستان از آمریکا

پس از حمله مرگبار یک نظامی سعودی در پایگاه آموزشی ارتش آمریکا در فلوریدا، وزارت دفاع آمریکا تصمیم دارد شماری از نظامیان تبعه عربستان را اخراج کند.
۰
مردم‌نيوز: رسانه های آمریکایی گزارش داده اند قرار است بیش از ده‌ها نظامی سعودی تحت آموزش از پایگاه‌های نظامی آمریکا اخراج شوند.
 
این رسانه‌ها می‌گویند اخراج‌ها در پی گزارش پنتاگون درباره حادثه ششم دسامبر سال گذشته صورت گرفته است.
 
دراین حادثه، محمد سعید شمرانی که از طرف نیروی هوایی عربستان سعودی برای شرکت در یک دوره آموزشی به پایگاه پنساکولا در ایالت فلوریدا اعزام شده بود، سه نفر را به ضرب گلوله کشت و هشت نفر از جمله دو افسر پلیس را زخمی کرد. او خود با شلیک ماموران پلیس کشته شد.
 
حداقل شش نظامی سعودی که در پایگاه حضور داشتند، بازداشت شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند. این پایگاه نیروی دریایی که حدود ۱۶ هزار نظامی و ۷۴۰۰ نفر کارمند غیرنظامی دارد، یکی از مراکز آموزشی عمده برای نظامیان کشورهای متحد آمریکاست.
 
شبکه خبری «سی ان ان» به نقل از منابع ناشناس می‌نویسد اگرچه ده‌ها سعودی که اخراج می‌شوند متهم به کمک به محمد سعید الشمرانی ۲۱ ساله نیستند، اما تحقیقات پنتاگون تحقیقات نشان داده است که برخی از آنها با گروه‌های افراطی در ارتباط بودند.
 
یکی دیگر از منابع آگاه از این پرونده نیز گفته است که برخی از نظامیان اخراجی، متهم به فعالیت در موضوع پورنوگرافی کودکان هستند.
 
حدود ۸۵۰ دانشجوی نظامی از عربستان سعودی در آمریکا تحت آموزش هستند.
 
پنتاگون گفت آموزش‌های عملی به حال تعلیق درآمده و اقدامات امنیتی و نظارتی تازه اعمال شده است.
 
روزنامه واشینگتن پست هم گزارش داد كه تحقیقات پلیس فدرال آمریكا حاکی از آن است كه برخی از نظامیان سعودی به‌رغم اطلاع از رفتار مشکوک مهاجمی که در تدارک حمله بوده، نیروهای آمریکایی را مطلع نکردند.
 
شرکت آمریکایی " SITE" که صفحات اینترنتی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، گزارش داده بود که حمله کننده پیش از حمله در توییتر نوشته بود: «من علیه شر هستم و آمریکا در کل به یک ملت شریر تبدیل شده است».
 
کد مطلب: 129334
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای