سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷

لاوروف: مفهوم ترویج شده از سوی آمریکا با نام «منطقه باز و آزاد هند-آرام» مخرب است

وزیر خارجه روسیه گفت مفهومی که از سوی آمریکا با نام «منطقه باز و آزاد هند-آرام» ترویج می‌شود مخرب است، زیرا هدف آن تقسیم کشورهاست.
۰
لاوروف: مفهوم ترویج شده از سوی آمریکا با نام «منطقه باز و آزاد هند-آرام» مخرب است
مردم‌نيوز: به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امروز در سریلانکا گفت مفهومی که آمریکا با عنوان منطقه باز و آزاد هند-آرام به دنبال ترویج آن است نه تنها وحدت بخش نیست بلکه مخرب نیز هست.
او در مصاحبه با روزنامه دیلی سریلانکا در این خصوص گفت: «مفهوم منطقه باز و آزاد هند-آرام که از سوی آمریکا ترویج می‌شود به هیچ وجه وحدت‌بخش نیست بلکه پتانسیل مخرب بودن هم دارد. هدف واقعی آن تقسیم کشور‌های منطقه به «گروه‌های منافع»، تضعیف نظام‌های منطقه‌ای تازه ایجاد شده در روابط بین کشور‌ها و تشدید تسلط بر منطقه است.»
وزیر امور خارجه روسیه در ادامه تاکید کرد اقیانوس هند نباید صحنه رقابت باشد، بلکه زمینه‌ای باشد برای همکاری میان دولت‌های ساحلی و جزیره‌ای که به طور مشترک شرایط را برای توسعه پایدار اجتماعی و اقتصادی در میان نهاد‌های منطقه‌ای ایجاد می‌کنند. وزیر امور خارجه روسیه در ادامه به تمایل روسیه برای همکاری با سریلانکا در زمینه انرژی و فن‌آوری و کشاورزی تاکید کرد.
لاوروف از امروز سفر دوره‌اش به آسیا را که شامل دیدار از سریلانکا، هند و ازبکستان است آغاز کرد.
 
کد مطلب: 129408
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای