جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱

سران اتحادیه اروپا توافق برگزیت را امضا کردند

رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپا توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) را امضا کردند.
۰

مردم‌نيوز: اورزلا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا و شارل میشل، رئیس شورای اروپا امروز جمعه توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) را امضا کردند.
 قرار است انگلیس در 31 ژانویه (11 بهمن) از اتحادیه اروپا خارج شود.
الیزابت دوم ملکه انگلیس روز گذشته توافقنامه خروج را تصویب کرد و انتظار می‌رود چهارشنبه آینده (29 ژانویه) پارلمان اروپا هم به این توافقنامه رای دهد.

انگلیس موافقت کرده که در یک دوره انتقالی تا پایان سال جاری میلادی از قوانین اتحادیه اروپا پیروی کند اما انتظار دارد تا سال 2021 به توافقی در مورد روابط آتی با اتحادیه اروپا دست یابد.
برگزیت به 46 سال حضور انگلیس در اتحادیه اروپا پایان می‌دهد.
به گزارش بی بی سی، خانم فون درلاین و دیگر مقامات ارشد اتحادیه اروپا نسبت به برنامه دولت بریتانیا برای مذاکره درباره دستیابی به توافقی جامع درباره روابط آینده قبل از پایان سال 2020 شک و تردید دارند.
مقامات اتحادیه اروپا معتقدند که جدول زمانی تعیین شده بسیار فشرده است.
اما بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ضمن ابراز خوشحالی، اصرار دارد که بریتانیا پس از سال‌ها اختلاف نظر بر سر برگزیت، اکنون می تواند گامی به جلو در این زمینه بردارد.
شارل میشل، رئیس شورای اروپا در توییتی گفته: "همه چیز به ناچار تغییر خواهد کرد، اما دوستی‌ها ادامه خواهد یافت. ما فصل جدیدی را به عنوان متحد و شریک آغاز خواهیم کرد."
جانسون پیش‌تر گفته بود: "بعضی اوقات احساس می‌شد که هرگز از خط پایان برگزیت عبور نخواهیم کرد. اما این کار را کرده‌ایم."
 

 
کد مطلب: 131033
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای