شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶

اولین آمریکایی بر اثر ویروس کرونا جان باخت

سفارت واشنگتن در پکن اعلام کرد، یک زن 60 ساله آمریکایی مستقر در شهر «ووهان» چین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.
۰
اولین آمریکایی بر اثر ویروس کرونا جان باخت
مردم‌نيوز: به دنبال اعلام افزایش شمار کشته‌ها و میزان مبتلایان ویروس کرونا در چین، مقام‌های واشنگتن از مرگ اولین شهروند آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری خبر دادند.
به نوشته «نیویورک تایمز»، یک شهروند آمریکایی که در ووهان چین ساکن بوده، پنجشنبه (هفته گذشته) بر اثر ابتلای به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.
طبق گزارش این رسانه آمریکایی، این اولین مورد ثبت تلفات انسانی از شهروندان آمریکایی به دلیل ابتلا به کرونا بوده است.
رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی به جزئیات زیادی درباره این آمریکایی درگذشته اشاره نکردند. سفارت واشنگتن در پکن در توضیحی کوتاه درباره این فرد، خبر داده که او ۶۰ سال سن داشت.
سفارت آمریکا در چین در بیانیه خود افزود: «ما عمیقا همدردی خود را با خانواده این درگذشته اعلام می‌کنیم. به خاطر احترام گذاشتن به حریم شخصی این خانواده، هیچ اظهارنظر بیشتری نمی‌کنیم».
دو منبع مطلع آمریکایی به نیویورک تایمز گفتند، این شهروند آمریکایی که جانش را از دست داد، یک خانم بوده و او از قبل، مشکلات پزشکی اساسی دست و پنجه نرم می‌کرد.
تایید مرگ این آمریکایی بر اثر ویروس کرونا در حالی صورت گرفته که بامداد امروز شنبه طبق آمار رسمی، تعداد قربانیان این ویروس به ۷۲۲ نفر و تعداد کل مبتلایان به آن به ۳۴،۵۴۶ نفر افزایش یافته است.
همچنین سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد، به دلیل نگرانی جهانی از شیوع این ویروس، درخواست‌های خرید ماسک‌های بهداشتی، دستکش و دیگر وسایل پیشگیری از ابتلا به بیماری، «صد برابر» شده و قیمت‌ها نیز به شدت افزایش یافته است
 
کد مطلب: 133326
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای