دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
آمریکا در برزخ افغانستان؛

چرا نیروهای آمریکایی در افغانستان کشته می‎شوند؟

آمریکا که با ادعای بازگرداندن ثبات به افغانستان در سال ۲۰۰۱ به این کشور حمله کرد، نه تنها موفق به برقراری امنیت در این کشور نشده بلکه در تامین امنیت نظامیان خود نیز با دشواری مواجه شده است.
۱
چرا نیروهای آمریکایی در افغانستان کشته می‎شوند؟
مردم‌نيوز: تیراندازی شامگاه شنبه به سوی نیرو‌های آمریکایی در استان «ننگرهار» در شرق افغانستان، بار دیگر موضوع ادامه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان به دلیل طولانی‌ترین جنگ خارجی این کشور را در مرکز مباحث مربوط به افغانستان در واشنگتن قرار دارد.

شامگاه شنبه فردی مسلح با یونیفورم نظامیان افغانستانی با تیراندازی به سوی نیرو‌های آمریکایی و افغانستانی در ننگرهار، منطقه تحت کنترل طالبان، و هنگام بازگشت از ماموریتی مشترک، شماری از نظامیان دو کشور را به قتل رساند.

در حالی که مقام‌های رسمی آمریکا شمار تلفات نظامی خود را ۲ و تعداد زخمی شدگان را ۶ نفر اعلام می‌کنند، مقام‌های افغانستانی و نیز برخی از منابع نظامی آمریکا در افغانستان می‌گویند دست‌کم ۷ نظامی آمریکایی در عملیات مذکور کشته شدند.

مقام‌های افغانستانی با اشاره به این که شمار تلفات آمریکا در شامگاه جمعه ۵ تا ۷ نفر بوده، تاکید کردند ترس از حمله دوم مجدد در سراسر شب وجود داشت و به همین دلیل تمامی نیرو‌های افغانستانی خلع سلاح شدند.

این حمله در حالی رخ داد که آمریکا در روز‌ها و هفته‌های اخیر شاهد شکل گیری دور جدیدی از حملات به نیرو‌های خود در سراسر افغانستان بوده است؛ حملاتی که نیروی زمینی و هوایی آمریکا را در افغانستان هدف قرار دادند.
 
کد مطلب: 133535
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای