دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹

تنها مانع برای پیروزی در جنگ آمریکا با روسیه

آمریکایی‌ها به جنگ در مناطق بیابانی عادت کرده‌اند، در حالی‌که درگیری نظامی احتمالی با روسیه در شرق اروپا رخ خواهد داد که پر از رودخانه و پل‌های قدیمی است که تحمل وزن تانک‌های جدید ناتو را ندارند.
۰
تنها مانع برای پیروزی در جنگ آمریکا با روسیه
مردم‌نيوز: به نقل از خبرگزاری «نووستی»، نشریه آمریکایی «Breaking Defence» می نویسد: در صورت بروز درگیری نظامی بین ایالات متحده و روسیه که احتمالاً در اروپای شرقی صورت خواهد گرفت، "مانع طبیعی" برای پیروزی نیروهای ناتو وجود دارد.
 
نویسنده این مطالب یادآور شده است که اکثر پل‌های موجود در اروپای شرقی، به ویژه در لهستان، می توانند در برابر وسایل نقلیه ۴۵ تنی (مانند تانک‌های T-۷۲ روسی) مقاومت کنند، اما برای تانک‌های ۶۰ تنی آمریکایی "آبرامز"، تانک "چلنجر۲" انگلیس، تانگ آلمانی "پلنگ" و "لکلرک" فرانسوی در حال حاضر بسیار ناامن هستند.

این نشریه نوشته است: «ایالات متحده بخش اعظم قرن گذشته را در بیابان‌های منطه خاورمیانه جنگیده است، در حالیکه هر جنگی با روسیه در منطقه اروپای شرقی انجام خواهد شد که پر از دشت‌های وسیعی است که رودخانه‌های بسیاری در آنجا جاری است. بسیاری از این رودخانه‌ها ، مانند "ویسلا" از شمال به سمت جنوب جریان دارند ، که نیروهای ناتو را وادار می سازند تا برای مقابله با نیروهای نظامی روسی، از تقویت کننده استفاده کرده یا از روی پل‌ها عبور کنند. و تعداد کمی از پل‌های موجود در شرق اروپا می‌توانند وزن بیش از ۵۵ تن را تحمل کنند.»

این نشریه یادآور شده است که موقعیت حتی یک پل در مسیر رسیدن به هدف می‌تواند به شکست منجر شود ، بنابراین پل‌های اروپایی را می‌توان یک "مانع طبیعی " جدی بر سر راه نظامیان ناتو در هر درگیری نظامی احتمالی ارزیابی کرد.

در ماه نوامبر سال گذشته نیز، تحلیلگران آمریکایی امکان پیروزی در یک جنگ احتمالی با روسیه را ارزیابی کرده بودند. به نظر آنها، ایالات متحده قادر خواهد بود تا یک عملیات نظامی را بطور مؤثر فقط یا علیه روسیه یا فقط علیه چین انجام دهد و در صورت اقدامات هماهنگ این دو کشور، شانسی برای پیروزی و مقابله با توان بالقوه نظامی روسیه و چین نخواهد داشت.
 
کد مطلب: 133539
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای