چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵

از تور مالدیو چه میدانید

مالدیو که جزیره‎ای دورافتاده است بدلیل داشتن زیبایی‎های منحصر بفرد و فوق‎العاده‎ای که دارد به یک منطقه گردشگری تبدیل شده است که همه ساله برای دیدن این منطقه با تور مالدیو به این منطقه سفر می‎کنند. این منطقه با داشتن دریا، شن و آفتاب مقصد مناسبی برای جهانگردانی است که علاقه به مناطق گردشگری گرمسیری دارند و می‎خواهند از آفتاب لذت بخش در این منطقه استفاده کنند.
۰
مردم‌نيوز: مالدیو که جزیره‎ای دورافتاده است بدلیل داشتن زیبایی‎های منحصر بفرد و فوق‎العاده‎ای که دارد به یک منطقه گردشگری تبدیل شده است که همه ساله برای دیدن این منطقه با تور مالدیو به این منطقه سفر می‎کنند. این منطقه با داشتن دریا، شن و آفتاب مقصد مناسبی برای جهانگردانی است که علاقه به مناطق گردشگری گرمسیری دارند و می‎خواهند از آفتاب لذت بخش در این منطقه استفاده کنند.
 
چه زمانی به مالدیو سفر کنیم؟
بیشترین دلیل اینکه توریست‎ها به این جزیره کوچک ولی زیبا سفر می‎کنند برای بهره بردن از آفتاب دلچسب این منطقه می‎باشد که با تور مالدیو به این منطقه می‎آیند تا علاوه بر لذت بردن از دیگر تفریحات موجود در این جزیره از آفتاب گرفتن در این منطقه زیبا لذت ببرند.
 
 
 
 ماه‎هایی در این منطقه هستند که طول روز بیشتر از شب است در نتیجه گردشگران می‎توانند در این ماه‎ها از نور آفتاب بیشتر بهره ببرند و استفاده کنند. علاوه بر این ماه‎ها گردشگران بسیاری با تور مالدیو از ماه دسامبر تا آوریل به این منطقه سفر می‎کنند تا شاهد برگزاری بازارهای کریسمس و سال نو در جزیره باشند که بصورت منظم در این منطقه برگزار می‎شوند.در ماه‎های گفته شده در بالا بدلیل وجود همین بازارها احتمال سفر گردشگران با تور مالدیو افزایش می‎یابد و در نتیجه جمعیت بیشتری در این جزیره حضور دارند.

آب و هوای مالدیو بین ماه‎های می و نوامبر بارانی و ابری می‎باشد. در ماه آگوست بیشترین مسافرانی که با تور مالدیو به این منطقه سفر می‎کنند ایتالیایی‎ها هستند که بدلیل فرا‎رسیدن تعطیلات سنتی‎ای که در ایتالیا وجود دارد برای لذت بردن از مناظر لذت بخش موجود در این منطقه و آفتاب دل‎انگیز این منطقه به این منطقه سفر می‎کنند.

برای اینکه در سفر خود تنوع بیشتری ایجاد کنید در طول ماه‎های می تا نوامبر با تور مالدیو به قسمت غربی این جزیره زیبا و در 5 ماه مانده به بخش شرقی این منطقه زیبا با تور مالدیو سفر کنید.
 
تفریحات آبی در مالدیو
یکی از تفریحاتی که در این جزیره وجود دارد موج سواری می‎باشد. در این منطقه در ماه‎های مارس تا اکتبر ارتفاع موج‎ها به حداکثر خود می‎رسند که همین امر سبب شده تا گردشگران بسیاری که به موج سواری علاقه دارند و یا بصورت حرفه‎ای به این ورزش آبی می‎پردازند با تور مالدیو به این منطقه سفر کنند تا از این تفریح آبی طبیعی در این منطقه لذت ببرند و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند.

یکی دیگر از مواردی که این منطقه را به یک منطقه گردشگری تبدیل کرده است و گردشگران بسیاری را با تور مالدیو به این جزیره می‎کشاند وجود آب و هوای مناسبی است که در این جزیره وجود دارد این موضوع به شکلی است که میانگین دما در طول سال در این منطقه حدود 30 درجه سانتی گراد می‎باشد که برای سفر کردن و لذت بردن دمایی مناسب به نظر می‎آید.در صورت تمایل می‎توانید با تهیه تور مالدیو به این جزیره خوش آب و هوا سفر کنید و لحظات منحصر بفرد و شادی را برای خود رقم بزنید.
 
مراکز تجاری مالدیو
بزرگترین مرکز تجاری که در این جزیره وجود دارد شهر ماله می‎باشد که به عنوان پایتخت مالدیو نیز انتخاب شده است. این شهر که با کشور سریلانکا مرز آبی مشترک دارد سالانه پذیرای مسافرانی است که با تور مالدیو به این کشور سفر می‎کنند. جالب توجه است که در شهر ماله فرودگاهی مجهز وجود داد تا پذیرای گردشگرانی باشد که با تور مالدیو به این نقطه از جهان سفر کرده‎اند تا از بدو ورود به این شهر احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشند و از سفر خود لذت ببرند.
 

نحوه حمل و نقل در مالدیو
برای حمل و نقل در این منطقه مسافران که با تور مالدیو به این منطقه سفر کرده‎اند می‎توانند از خدماتی که توسط سرویس‎هایی که توسط آژانس‎های موجود در این منطقه ارائه می‎شود استفاده کنند.

سرویس‎های هواپیمایی موجود در مالدیو پروازهای داخلی را بین ماله و جزایر دیگر را انجام می‎دهند و جهانگردان ‎اند که با تور مالدیو به این منطقه سفر کرده‎اند به مناطق مورد نظرشان هدایت می‎کنند.

مالدیون، ایر تاکسی و ترانس مالدیون ایر وی سه شرکت حمل نقلی در مالدیو هستند که مسافرانی را که با تور مالدیو به این منطقه سفر کرده‎اند را به مناطق گردشگری و جزایر موجود در این منطقه با استفاده از هواپیماهای آبی و هلیکوپتر خواهند برد . این در حالی است که مسافران با استفاده از این شرکت‎های خدماتی مسافری می‎توانند به نقاطی که تحت پوشش سرویس هواپیمایی این جزیره نیست سفر کنند و با تهیه تور مالدیو از این مناطق دیدن بعمل آورند.
 
البته برای اینکه شما بیشتر با زیبایی‎ها و شگفتی‎های موجود در این منطقه آشنا شوید هیچی بهتر از پیاده‎روی و قدم زدن در این جزیره زیبا نمی‎باشد. جزیره‎هایی که در این منطقه قرار دارند بگونه‎ای می‎باشند که با صرف زمانی نیم تا یک ساعته می‎توان قدم زنان کل جزیره را بپیمائید و از زیبایی‎های موجود در آن لذت ببرید. اغلب گردشگرانی که با تور مالدیو قصد سفر به این منطقه را دارند یکی از دلایلی که این منطقه را برای سفر خود  انتخاب کردند گشت و گذار با پای پیاده و لذت بردن از مناطق موجود در این منطقه می‎باشد.

البته ماله را می‎توان به عنوان یک استثنا در نظر گرفت هرچند برای گشت و گذار در این منطقه از تاکسی و دوچرخه می‎توانید استفاده کنید که برای رفاه حال گردشگرانی که با تور مالدیو به این منطقه سفر می‎کنند در نظر گرفته شده است.
 
در منطقه‎ای با نام addu atoll برای گشت و گذار بهتر است از دوچرخه استفاده کنید تا بتوانید از چندین جزیره‎ای که به وسیله جاده‎ها و گذرگاه‎ها به هم متصل شده‎اند دیدن کنید و تمامی زیبایی‎های موجود در این مناطق را از نزدیک مشاهده کنید. اگر قصد سفر دارید و هنوز مقصدی را برای سفر خود مشخص نکرده‎اید مالدیو که می‎توانید با تهیه مالدیو به راحتی به آن سفر کنید می‎تواند یکی ار بهترین گزینه‎ها باشد.
 
پروازهایی که به مالدیو انجام می‎شود
برای رفتن به این منطقه در برخی مناطق پروازهایی منظم وجود دارد که با تور مالدیو و از طریق این خطوط هوایی می‎توان به این منطقه سفر کرد. برخی از این پروازها عبارتند از: پروازهای منظمی که بین مالدیو و کولومبو موجود در سریلانکا انجام می‎شود، تیواندرام واقع در جنوب غربی هند، دبی که در امارات متحده قرار گرفته، سنگاپور، کوالالامپور مالزی و تعداد زیادی از شهرهای آسیایی و اروپایی که همه ساله گردشگران زیادی را که با تور مالدیو قصد سفر به این جزیره را دارند به منطقه می‎برند.
 
فرودگاه بین المللی مالدیو در جزیره‎ای با نام هولوله قرار گرفته است که دو کیلومتر با ماله فاصله دارد. انتقال مسافرانی که با تور مالدیو به این منطقه سفر کرده‎اند برعهده قایق‎ها می‎باشد. این قایق‎ها مسافران را از این جزیره به ماله می‎برند و برمی‎گردانند. مدت زمان این سفر آبی پانزده دقیقه می‎باشد که مسافران مجبور به انجام آن می‎باشند.

در این جزیره کشتی‎های تفریحی وجود دارد که علاوه بر گران قیمت بودن مسافران بسیاری که با تور مالدیو برای گردش به این منطقه رفته‎اند برای سپری کردن لحظاتی فوق‎العاده خاص و منحصربفرد از آنها استفاده می‎کنند و لحظات شاد و مفرحی را در این کشتی‎های گردشگری سپری می‎کنند.
 
اعیاد و تعطیلات موجود در مالدیو
اولین روز ماه ژانویه که بدلیل اولین روز سال نو میلادی تعطیل است
ژانویه بدلیل سال نو اسلامی
ماه مارس بدلیل تولد پیامبر
آوریل روزی که مالدیو دین اسلام را پذیرفت
27 آوریل روزی که به نام روز ملی مالدیو نام گذاری شده است
26 و 27 ماه جولای که روز استقلال است
سپتامبر به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان
اکتبر به مناسبت عید فطر و پایان یافتن ماه رمضان
3 نوامبر روز پیروزی
11 نوامبر روز جمهوری
دسامبر به مناسبت شروع حج
دسامبر عید قربان
تاریخ اعیاد اسلامی متغییر می‎باشد زیرا با توجه به هلال ماه زمانش مشخص می‎شود.
 
مراسم و اعیاد در مالدیو
 ساکنان مالدیو به کشور خود بسیار افتخار می‎کنند از این رو همواره پرچم قرمز و سبز کشورشان را در خانه و خیابان‎هایشان بکار گرفته‎اند که این کار تقریبا در تمامی اعیاد صورت می‎پذیرد. مردم مالدیو این اعیاد را بصورت خانوادگی برگزار می‎کنند وهر یک از اعضای خانواده سعی می‎کنند تا در این روزها بخشی از کارهای رایج در این نوع مراسم را برعهده بگیرند برای آشنایی بیشتر با نوع اینگونه مراسم می‎توانید با تور مالدیو به این منطقه سفر کنید.
یکی از مراسم مرسوم و مهمی که در اعیاد در این منطقه انجام می‎شود رژه رفتن است که مراسمی باشکوه است که با سفر از طریق تور مالدیو می‎توانید از این مراسم شگفت انگیز دیدن کنید.
 
 
 
جشن‎هایی که در این منطقه برگزار می‎شوند ترکیبی از سنت و مدرنیته هستند که برای جهانگردانی که با تور مالدیو برای دیدن اینگونه جشن‎ها به این منطقه سفر کرده‎اند بسیار شگفت انگنیز است. در ماه قمری رمضان که مسلمانان ساکن در این منطقه روزها روزه‎دار هستند و شب‎ها افطار می‎کنند کسب و کار و ارائه برخی از خدمات به تعویق می‎افتد بهتر که افرادی قصد سفر به این منطقه از طریق تور مالدیو را دارند از سفر در این ماه قمری به منطقه خودداری کنند.

در این ماه بیشتر رستوران‎ها و غذاخوری‎ها تعطیل می‎باشد و این تعطیلی تا عید فطر ادامه خواهد داشت. اما این مورد درباره هتل‎های موجود در این جزیره تاثیری نداشته و آنها همچنان به فعالیت‎های خود ادامه می‎دهند. پس در صورتی که خواهان تهیه تور مالدیو در این ماه هستید حتما باید از هتل‎های موجود در این جزیره استفاده کنید.

با فرارسیدن عید فطر بسته به مناطق مختلف بین 2 تا 10 روز تعطیلی اعلام می‎شود.
 
مدارکت مورد نیاز برای سفر به مالدیو
 برای سفر به این منطقه شما تنها نیاز به تهیه پاسپورت و تور مالدیو را دارید. اینها تنها مواردی است که یک شخص برای سفر به این جزیره نیاز دارد . در این منطقه با ورود هر مسافر که با تور مالدیو به این منطقه سفر کرده است بصورت کاملا رایگان یک ویزای 30 روزه صادر می‎شود این در حالی است که در صورت تمایل می‎توانید مدت این ویزا را به 90 روز افزایش دهید و تمدید کنید البته این کار بررسی این موضوع که توانایی پرداخت هزینه‎های موجود در این مدت را خواهید داشت یا خیر صورت می‎گیرد.در صورتیکه قصد تهیه تور مالدیو و ماندن در آن را دارید حواستان به حساب بانکی‎تان باشد.

البته با داشتن نامه‎ای از شخصی که ضمانت شما را کند می‎توانید مدت اقامت خود در جزیره را افزایش دهید.

در مورد سفر به این منطقه قوانینی وجود دارد که بهتر است قبل از سفر به این منطقه و تهیه جاذبه‌های دیدنی در تور مالدیو از آنها آگاه باشید. برخی از این قوانین به شرح زیر می‎باشد.
مسافرانی که با تور مالدیو به این جزیره سفر می‎کنند اجازه حمل الکل را برای وارد کردن به این کشور ندارند. همچنین بیرون از هتل هم نمی‎توانند این مشروبات را تهیه کنند. مطمئنا ورود مواد مخدر نیز در این جزیره ممنوع می‎باشد و در صورت مشاهده با مسافری که با تور بالی به این جزیره سفر کرده برابر قانون برخورد می‎شود.

علاوه بر قوانینی که برای ورود مسافرانی که با تور مالدیو وارد این کشور می‎‎‎شوند برای خروج آنها و مواردی که می‎توانند با خود حمل کنند نیز قوانینی وجود دارد که  نیاز است گردشگران قبل از تهیه تور مالدیو از آن آگاه باشند.

خارج کردن لاک پشت ها و محصولاتی که از لاک پشت‎ها درست شده است و همچنین مرجان سیاه در این جزیره ممنوع می‎باشد و جهانگردانی که با تور مالدیو به این منطقه سفر می‎کنند ملزم به رعایت این قوانین می‎باشند.

در این جزیره هیچ پیش شماره‎ای برای مناطق مختلف وجود ندارد و تنها پیش شماره این منطقه پیش شماره بین المللی آن می‎باشد که 960 می‎باشد.از شماره‎های ضروری که در این منطقه ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید شماره پلیس 119، شماره تماس با آتش نشانی 118 و آمبولانس و یا اورژانس 102 است که در صورتی که اتفاقی برایتان پیش آمد که به کمک هر یک از این ارگان‎ها پیدا کردید می‎توانید از آنها استفاده کنید. این جزیره یکی از بهترین مکان‎های گردشگری است که همه ساله مسافران و جهانگردانی از سرتاسر دنیا برای دیدن این منطقه از نزدیک و بهره بردن از امکانات تفریحی و گردشگری که در این منطقه قرار دارد عازم این جزیره کوچک و زیبا می‎شوند تا با سفر به این منطقه لحظاتی به یاد ماندنی را سپری کنند.
 
کد مطلب: 133646
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای