چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶

ظفر ۲ با ماهواره‌بر «سیمرغ» پرتاب می‌شود

وزیر دفاع گفت: ظفر ۲ با توجه به وزنی که دارد با ماهواره بر سیمرغ پرتاب می‌شود.
۱
ظفر ۲ با ماهواره‌بر «سیمرغ» پرتاب می‌شود
مردم‌نيوز:
امیر حاتمی وزیر دفاع در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره ادعای آمریکا مبنی بر اینکه راهبرد ترامپ به ایجاد ائتلافی برای پایان دادن به برنامه موشکی ایران منجر شده گفت: موضوع پرتاب ماهواره و بحث ماهواره بر در دنیا یک موضوع روشن است و ارتباطی به بحث موشکی ندارد. ضمن اینکه در بحث موشکی هم آن چیزی که منع شده است ساختن و پرداختن موشک‌هایی با موقعیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای است که در جمهوری اسلامی ایران چنین چیزی وجود ندارد.
امیر حاتمی با تاکید بر اینکه ما به تولید موشک‌ها افتخار می‌کنیم و آن را یک مؤلفه مهم قدرت دفاعی کشور می‌دانیم، گفت: در تولید کلیه موشک‌های ما از سر جنگی متعارف استفاده می‌شود و چون دقت آنها بسیار بالاست و آمریکایی‌ها هم این را در عین الاسد به خوبی لمس کرده اند، نیاز به چیز دیگری نداریم.
وی افزود: ما موشک‌های دقیق با سر جنگی متعارف داریم، اما موضوع ماهواره بر و ماهواره هیچ ارتباطی با این بحث ندارد و یک موضوع غیر نظامی است.
وزیر دفاع در ادامه گفت: ممکن است ماهواره‌ای را برای اهداف دفاعی استفاده کنیم، اما ماهواره بر یک موضوع کاملاً غیر دفاعی است و حق مسلم و قطعی ملت ایران است و ما هم در همین چارچوب برنامه‌هایمان را با قدرت پیش خواهیم برد.
وی افزود: هیچ منعی برای این اقدامات در دنیا وجود ندارد و خیلی از کشورها این برنامه‌ها را دنبال می‌کنند.
حاتمی همچنین گفت: ظفر ۲ با توجه به وزنی که دارد با ماهواره بر سیمرغ پرتاب می‌شود.
وی درباره زمان پرتاب این ماهواره نیز گفت: تحقیقات ما همچنان ادامه دارد و فکر می‌کنم اوایل سال آینده بتوانیم ظفر ۲ را پرتاب کنیم.
 
کد مطلب: 133674
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای