شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳

جنایت جدید عربستان؛ ۳۰ غیرنظامی یمنی در حمله هوایی ائتلاف سعودی به شهادت رسیدند

یورش جنگنده‌ های ائتلاف سعودی به محل سرنگونی جنگنده عربستان در استان الجوف یمن تاکنون ۳۰ شهید و شماری زخمی برجای گذاشته است.
۰
جنایت جدید عربستان؛ ۳۰ غیرنظامی یمنی در حمله هوایی ائتلاف سعودی به شهادت رسیدند
مردم‌نيوز: یورش جنگنده‌ های ائتلاف به تجمع غیرنظامیان در محل ساقط شدن جنگنده سعودی در یمن جنایتی دیگر را رقم زد.

به گزارش المسیره، جنگنده‌های ائتلاف سعودی با بمباران محل سقوط جنگنده ساقط شده سعودی در استان «الجوف»، غیرنظامیان حاضر در این محل را قتل عام کردند.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن امروز شنبه، ۲۶ بهمن اعلام کرد «تاکنون ۳۰ غیرنظامی شامل شماری زن و کودک بر اثر این حمله جان خود را از دست دادند و شماری دیگر زخمی شدند.»
 

این اتفاق در محلی رخ داد که پدافند هوایی ارتش یمن یک فروند جنگنده متعلق به ائتلاف عربستان سعودی را در استان «الجوف» سرنگون کرد.
 
جنگنده‌های ائتلاف سعودی پس از اقدام جنایتکارانه خود با پرواز در منطقه و بمباران مانع امدادرسانی و انتقال اجساد و مجروحان می‌شوند.

«یحیی سریع»، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن جمعه شب اعلام کرد: «پدافند هوایی یمن موفق شده یک فروند جنگنده تورنادو متعلق به عربستان سعودی را ساقط کند.»
 
جنبش «انصارالله» یمن در واکنش به جنایت عربستان در قتل عام غیرنظامیان در استان الجوف با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «زمانی که ائتلاف متجاوز شکست می‌خورد و ضربات سنگینی در عرصه نظامی متحمل می‌شود، دست به اقدامات احمقانه‌ ای مانند قتل عام غیرنظامیان می‌زند.»

این جنگنده در زمان انجام عملیات خصمانه با موشک زمین به هوای پیشرفته در آسمان الجوف هدف قرار گرفت.

پدافند هوایی ارتش یمن طی ماه‌ های اخیر چندین فروند پهپاد متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی را منهدم کرده است.
 
کد مطلب: 133991
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای