سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۵

مناقشه چین و آمریکا بر سر انتشار کرونا

در ادامه دعوای لفظی پکن و واشنگتن درباره منشاء پیدایش ویروس کرونا، «چو تیانکای» سفیر چین در آمریکا خواستار تحقیق دانشمندان و افراد متخصص برای یافتن پاسخ علمی در این زمینه شد.
۱
مناقشه چین و آمریکا بر سر انتشار کرونا
مردم‌نيوز:
«چو تیانکای»، Cui Tiankai، سفیر چین در آمریکا، در گفت و گویی با تارنمای آمریکایی «آکسیوس» (AXIOX) گفت: اظهار نظر در این باره را باید به دانشمندان بسپاریم تا آنها توضیح دهند که خاستگاه این ویروس کجاست.
شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان، به ۳۸۲ هزار و ۳۵۸ نفر رسیده که ۱۶ هزار و ۵۶۸ تن فوت شده و ۱۰۲ هزار و ۵۰۵ نفر بهبود یافته اند.
«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.
طبق اعلام رسمی سازمان جهانی بهداشت، اروپا اکنون کانون بیماری کرونا در جهان است هر چند ویروس کرونا از چند روز پیش با سرعت غیرقابل تصوری در ایالات مختلف آمریکا درحال شیوع است بطوری که مشاور سابق ترامپ گفته است آمریکا ظرف یک هفته آینده، در صدر فهرست جهانی آمار ابتلا به بیماری کرونا قرار خواهد گرفت.
العالم
کد مطلب: 137090
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای