شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲

ثبت نام وام کرونا+جزئیات

وام کرونا به ۴ میلیون نفر از اقشار آسیب پذیر مردم تعلق می گیرد.
۳
ثبت نام وام کرونا+جزئیات
مردم‌نيوز:کرونا باعث به وجود آمدن مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیاری برای افراد جامعه شده است و بسیاری از مشاغل به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی شغل های خود مواجه شده اند.
دولت برای اینکه از افراد آسیب پذیر در شیوع کرونا حمایت کند تصمیم گرفت وام و تسهیلاتی را پرداخت نماید که به وام کرونا شهرت یافته است.
قرار است دولت به 4 میلیون نفر از افراد جامعه که جزو اقشار آسیب پذیر در مقابل کرونا بوده اند وام 1 و نیم تا 2 میلیون تومان پرداخت کند.

نحوه ارائه وام کرونا
وام کرونا چگونه به اقشار آسیب پذیر داده می شود؟ گفته می شود این وام در قالب کارت‌های اعتباری خرید کالا به افراد داده می شود .
این کارت‌های اعتباری طبق دستورالعمل ابلاغی معاون اول رییس جمهور به اقشار آسیب‌پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی‌بوس و کرایه‌های بین‌شهری، دستفروشان و کارگران فصلی تا سقف ۴ میلیون خانوار به تشخیص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعلق می‌گیرد.

کدام بانکها وام کرونا می دهند؟
سوالی که برای مردم به وجود آمده این است که کدام بانکها قرار است وام کرونا را ارائه دهند؟ بر ین اساس بانکهای عامل که یارانه افراد را پرداخت می کنند پس از اعلام وزارت کار وام کرونا را به حساب این اقشار آسیب پذیر واریز خواهند کرد.
وام کرونا برای  خانوار‌های یک نفره به مبلغ 1 و نیم میلیون تومان و برای خانواده های دو نفره و بیشتر 2 میلیون تومان می باشد.
نحوه بازپرداخت وام کرونا
بازپرداخت وام کرونا طی ۲۷ ماه می باشد که سه ماه اول آن تنفس است. یعنی کسانی که این وام را دریافت می کنند در سه ماه اول نیاز به پرداخت اقساط ندارند و پس از آن به مدت 24 ماه با سود 4 درصدی آن را پرداخت خواهند کرد.
همچنین مشمولین نیازی به مراجعه به بانک‌ها نداشته و بانک‌ها با اخذ تعهد الکترونیک می‌توانند اقساط را از یارانه و کمک هزینه معیشتی افراد کسر کند. دارابودن چک برگشتی و اقساط معوق بانکی مانع دریافت این تسهیلات نمی‌شود.
کد مطلب: 137654
برچسب ها: وام کرونا
مرجع : افکار نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای