شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۸
گزارش/

شمار بیمارانِ مبتلا به کووید ١٩ در بخش مراقبت‌های ویژۀ بیمارستان‌های فرانسه از ٦٦٠٠ تن فراتر رفت

شمار بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژۀ پزشکی بیمارستان‌های فرانسه هرگز به میزان کنونی نرسیده بود. بر اساس آمار ارائه شده از سوی مدیر کل بهداشت این کشور، جمعه شب سوم آوریل ٦٦٦٢ نفر به سبب ابتلا به بیماری کووید ١٩ در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده‌اند. بیش از نیمی از این افراد در دو استان «ایل دو فرانس» و «گراند اِست»، دو کانونِ عمدۀ شیوع ویروس کرونا در این کشور، بستری هستند.
۰
شمار بیمارانِ مبتلا به کووید ١٩ در بخش مراقبت‌های ویژۀ بیمارستان‌های فرانسه از ٦٦٠٠ تن فراتر رفت
مردم‌نيوز:
وزارت بهداشت فرانسه، جمعه شب گزارش روزانۀ خود در بارۀ شیوع بیماری کووید ١٩ در کشور را ارائه کرد و یکبار دیگر نسبت به تهدیدات روزهای آینده در این زمینه هشدار داد. «ژرُم سَلُمون»، مدیر کل بهداشت، اعلام کرد که در این تاریخ ٢٧٤٣٢ نفر به سبب ابتلا به این بیماری در بیمارستان‌ها بستری بوده‌اند که نسبت به روز پیش از آن، از وجود ١١٨٦ بیمار بیشتر حکایت می‌کند. بر اساس همین آمار، یک چهارم بیماران بستری، نیارمند مراقبت‌های ویژۀ پزشکی هستند.
آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت نشان می‌دهد که استان «ایل دو فرانس» با ١٠٨٢٤ بیمار بستری، از جمله ٢٣٧۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه، مهمترین کانون شیوع بیماری در این کشور است. استان‌های «گراند اِست» در شرق، «اوورنی رُن آلپ» در مرکز و «او دو فرانس» در شمال از این نظر در ردۀ های بعدی قرار گرفته‌اند.
درهمین حال، بر شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری نیز از پنجشنبه به جمعه ١١٢٠ نفر افزوده شد. بر اساس آمار مدیر کل بهداشت از آغاز شیوع ویروس تا جمعه شب ۵٠٩١ نفر در بیمارستان‌ها و ١٤١٦ نفر در خانه‌های سالمندان جان خود را از دست داده‌اند.

بگزارش مدیر کل بهداشت، در همین مدت ١٤٠٠٧ بیمار بستری در بیمارستان‌ها نیز کاملاً بهبودی یافته و به خانه‌های خود بازگشته‌اند.  
مدیریت کل بیمارستان‌های پاریس پیش‌بینی می‌کند که شیوع بیماری در «ایل دو فرانس» روز دوشنبۀ آینده ٦ آوریل به نقطۀ اوج خود خواهد رسید. به همین منظور تدابیر گسترده برای انتقال بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه به استان‌های دیگر در جریان است تا تخت‌های خالی لازم در استان «ایل دو فرانس» در روزهای آینده در دسترس بیماران و کادر درمانی باشد.
فرانسه به منظور این نقل و انتقالات بسیار پیچیده، تدارکات مهمی فراهم کرده‌است که از جملۀ آنها قطارهای سریع‌السیر بیمارستانی است که با اولویت بر روی شبکۀ  خط آهن کشور حرکت می‌کنند. به گزارش مدیریت کل بهداشت فرانسه در پانزده روز گذشته ٤٣٩ بیمار در وضعیت وخیم با استفاده از هواپیما، بالگرد و قطار از استانی به استان دیگر منتقل شده‌اند.
وزارت ارتش فرانسه روز جمعه اعلام کرد که نیروی هوائی این کشور دو هواپیما و پنج بالگرد حمل و نقل به این منظور به کار انداخته و تا پایان هفتۀ جاری از این طریق نیز ١۵٠ بیمار دیگر را از بیمارستان‌های پاریس به سایر مناطق انتقال خواهند یافت.
بر اساس اظهارات مقامات بلند پایۀ فرانسه، دورۀ قرنطینه که از روز ١٧ مارس در سراسر کشور برقرار شده، پس از ١۵ آوریل نیز ادامه خواهد یافت. ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، پنجشنبه شب اعلام کرد که پایان قرنطینه بصورت تدریجی به اجرا گذاشته خواهد شد و تمام استان‌های کشور و یا تمام افراد همزمان از آن خارج نخواهند گردید.
کد مطلب: 137665
برچسب ها: فرانسه کرونا
مرجع : رادیو بین الملل فرانسه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای