پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲
هشدار اسپانیا، ایتالیا و فرانسه:

عدم وحدت در روزهای کرونایی آغازی برای پایان اتحادیه اروپاست

رهبران اتحادیه اروپا در یک اجلاس کلیدی در خصوص پاسخ مالی منسجم به بحران کرونا با یکدیگر به گفتگو می‌نشینند. در این نشست که روز پنجشنبه ۲۳ آوریل و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود قرار است در خصوص بسته ۵۰۰ میلیارد یورویی این اتحادیه بحث شود.
۰
هشدار اسپانیا، ایتالیا و فرانسه: عدم وحدت در روزهای کرونایی آغازی برای پایان اتحادیه اروپاست
هشدار اسپانیا، ایتالیا و فرانسه: عدم وحدت در روزهای کرونایی آغازی برای پایان اتحادیه اروپاست
مردم‌نيوز: رهبران اتحادیه اروپا در یک اجلاس کلیدی در خصوص پاسخ مالی منسجم به بحران کرونا با یکدیگر به گفتگو می‌نشینند. در این نشست که روز پنجشنبه ۲۳ آوریل و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود قرار است در خصوص بسته ۵۰۰ میلیارد یورویی این اتحادیه بحث شود.
رهبران اروپایی پیشتر توافق کرده بودند که ۵۰۰ میلیارد یورو برای مقابله با بحران کووید-۱۹ اختصاص دهند و حالا قرار است کشورهای اروپایی درباره امکان تخصیص بودجه بیشتر و پرداخت وام با یکدیگر به بحث و تبادل نظر بنشینند.
اسپانیا، ایتالیا و فرانسه هشدار داده‌اند در صورتی که وحدت بیشتری در این رابطه ایجاد نشود، همه‌گیری ویروس کرونا می‌تواند آغازی برای پایان اتحادیه اروپا باشد.
اسپانیا از همسایگان خود خواسته است تا از پیشنهاد این کشور به صندوق مشترک اتحایدیه اروپا برای کمک به کشورها حمایت کنند.
 
آرانچا گونزالس لایا، وزیر خارجه اسپایا در گفتگو با یورونیوز می‌گوید: «در این بحران یا همه با هم غرق می‌شویم یا همه با هم نجات پیدا می‌کنیم. اسپانیا خواهان این است که همه با هم نجات یابند.»
اسپانیا پیشتر از متحدان اروپایی خود خواسته تا از طرح ۱.۵ تریلیون یورویی این کشور برای تاسیس صندوق اتحادیه اروپا به منظور کمک به بهبود شرایط اقتصادهای آسیب دیده منطقه یورو، حمایت کنند.
 
وزیر خارجه اسپانیا، پیشنهاد کشورش را مسئولانه، عمل‌گرایانه و آینده‌نگرانه توصیف کرد و از سایر دولت های اروپایی خواست تا با سرلوحه قرار دادن این سه اصل شرایط به راه افتادن دوباره چرخ‌های اقتصادی اروپا را زودتر از موعد فراهم کنند.
کد مطلب: 139838
مرجع : یورونیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای