چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
«قاسمی»

فعلا تصمیمی برای بازگشایی مرزها در ایام محرم گرفته نشده است

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه مرزهای تجاری باز هستند اما تنها گرو‌های هدف امکان تردد دارند، گفت: برای تردد در ایام محرم هنوز تصمیم‌گیری نشده است.
۰
فعلا تصمیمی برای بازگشایی مرزها در ایام محرم گرفته نشده است
مردم‌نيوز:
«حسین قاسمی» مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،  درباره آخرین وضعیت بازگشایی مرزهای کشور برای تردد اتباع کشورهای همسایه با بیان اینکه اصل ما بر این است که مرزها بازگشایی شود، گفت: یک بخشی از این بازگشایی‌ها به ما و بخشی دیگر به کشورهای همسایه باز می‌گردد و اگر کشور مقابل موافق نباشد، ما عملا کاری نمی‌توانیم انجام دهیم.
وی افزود: تا جایی که توانسته‌ایم از دیگر کشورها موافقت جابه‌جایی اتباع کشورهای خارجی که مجوز ورود دارند را گرفته‌ایم اما برای خود ایرانی‌ها تنها گروه‌های هدف مثل دیپلمات‌‌ها، دانشجویان، کارگران، طلاب، همسران زنان ایرانی و بیماران امکان خروج دارند.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه مرزهای تجاری کشور باز هستند، اما در مورد اشخاص، فقط گرو‌ه‌های هدف امکان تردد دارند، درباره بازگشایی مرزهای کشور عراق در ایام محرم و اربعین، گفت: هنوز برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری این مورد زود است و اقدامی صورت نگرفته است.
 
کد مطلب: 147123
مرجع : ایلنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای