چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

انتشار داده‌های الکترونیکی از نقل و انتقال مالی بین روسیه و طالبان

روزنامه نیویورک تایمز مدعی شد داده‌های الکترونیکی نشان می‌دهد نقل و انتقالات مالی بزرگی از یک حساب بانکی وابسته به سازمان اطلاعات نظامی روسیه به یک حساب طالبان صورت گرفته است.
۰
انتشار داده‌های الکترونیکی از نقل و انتقال مالی بین روسیه و طالبان
مردم‌نيوز:
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار داده‌های الکترونیکی بار دیگر بر ادعای خود در خصوص اقدام روسیه در تامین مالی طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان تاکید کرد.
نیویورک تایمز به نقل از سه مقام رسمی مرتبط با این موضوع مدعی شده است داده‌های الکترونیکی نشان می‌دهد نقل و انتقالات مالی بزرگی از یک حساب بانکی وابسته به سازمان اطلاعات نظامی روسیه به یک حساب تحت کنترل طالبان صورت گرفته است.
این روزنامه مدعی است که از این داده‌های الکترونیکی می‌توان نتیجه گیری کرد که روسیه مخفیانه برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان، برای طالبان پول واریز می‌کرده است.
پیش از این، خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با استناد به منابع ناشناس، روز گذشته گزارش داد مقامات ارشد کاخ سفید از این اطلاعات طبقه‌بندی شده مبنی بر این که روسیه در اوایل ۲۰۱۹ برای قتل سربازان آمریکایی رشوه داده است (!) آگاه بودند. این منابع به آسوشیتدپرس گفتند دستکم در یکی از گزارش‌های روزانه ترامپ در اوایل بهار این موضوع آمده است. به گفته این منابع، جان بولتون، مشاور امنیت ملی در آن زمان، به همکارانش گفته بود که ترامپ را در جریان این موضوع قرار داده است.
سخنگوی کاخ سفید و رئیس‌جمهور آمریکا هر دو این موضوع را رد کردند. ترامپ گفت نه او و نه معاونش، مایک پنس، چیزی در این مورد نمی‌دانند و اطلاعاتی به آن‌ها داده نشده است.
جمعه گذشته، روزنامه نیویورک تایمز گزارشی منتشر کرد و به نقل از مقامات اطلاعاتی مدعی شد این موضوع که در میان مذاکرات صلح سال گذشته افغانستان عاملان روسیه به نیرو‌های طالبان پاداش پرداخت کرده‌اند تا سربازان آمریکایی را در افغانستان به قتل برسانند به اطلاع ترامپ رسانده شده است. بنا به نوشته این روزنامه، اما ترامپ پس از مطلع شدن از این موضوع واکنشی نشان نداده است.
از سوی دیگر، طالبان و روسیه نیز ادعای روزنامه نیویورک تایمز را رد کرده اند.
 
کد مطلب: 148131
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای