يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۵

بررسی افزایش حق مسکن کارگران در جلسه این هفته هیئت دولت

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: بر اساس رایزنی‌هایی که صورت گرفت مقرر شد در جلسه این هفته دولت مصوبه افزایش حق مسکن مورد بررسی قرار گیرد.
۲
۰
بررسی افزایش حق مسکن کارگران در جلسه این هفته هیئت دولت
مردم‌نيوز:حدود ۴۰ روز از تصویب افزایش حق مسکن کارگران برای سال ۹۹ در شورای عالی کار می‌گذرد، اما همچنان از تصویب آن در هیئت دولت خبری نیست و کارگران همچنان در انتظار تایید مصوبه شورای عالی کار از سوی دولت هستند.

بر اساس مصوبه شورای عالی کار حق مسکن کارگران از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته که برای اعمال بر روی حقوق کارگران نیازمند تصویب هیئت وزیران است.

علی رغم تاخیر در تایید این مصوبه از سوی هیئت دولت، اما نامه وزیر کار درباره زمان اعمال افزایش حق مسکن نیز با حاشیه‌های زیادی همراه بود.

در حالی که کارگران معتقدند باید این افزایش از ابتدای سال جاری اعمال شود، اما نامه‌ای که وزیر کار به هیئت دولت ارسال کرده خواستار اعمال افزایش حق مسکن از ابتدای تیرماه شده که با اعتراض جامعه کارگری همراه شد.

جامعه کارگری معتقدند به دلیل این که حق مسکن جزو دستمزد سال ۹۹ است دولت باید اجرای آن را از ابتدای سال ۹۹ مصوب کند، اما نامه‌ای که وزیر کار به دولت فرستاد درخواست اجرا از ابتدای تیرماه کرده است و این موضوع چالشی برای سه جانبه گرایی است که مورد اعتراض نمایندگان کارگری واقع شد.

فرامرز توفیقی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با میزان درباره آخرین وضعیت مصوبه افزایش حق مسکن گفت: هنوز اتفاقی در این باره نیفتاده و منتظر تایید هیئت دولت در این باره هستیم.

وی افزود: بر اساس رایزنی‌هایی که صورت گرفت مقرر شد در جلسه این هفته دولت این مصوبه بررسی خواهد شد.

توفیقی تصریح کرد: تا پایان هفته منتظر تایید مصوبه خواهیم ماند و اگر دولت بررسی نکرد مجددا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
کد مطلب: 150000
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


شاکر
Iran, Islamic Republic of
آقای وزیر کارشماچقدربیسوادونادان هستی اگه قرار باشه حق مسکن هیئت دولت تصویب کنه شماچراوقت تیرماه پیشنهاد میکنی بزار دولت تصمیم بگیره حق مسکن مال اول فروردینماه کارگران راخرحساب کردی نفهم اصلا توچراطرف کارفرما میگیریم چند تا کارخونه داری؟ چراخودسرانه حقوق تصویب میکنی اخی خودت بااین حقوق میتونی زندگی کنی چرابه کارگران ونمایندگان کارگران بی احترامی میکنی ادب داشته باش بی ادب انشاالله کل حقوقت و سرمایه ات رابرای سرطانت خرج کنی
مراد
Sweden
تنها وزیر کارفرما نیستش کل مسئولین ما از رهبر گرفته تا نماینده هر کدوم کارخونه ای یا شرکت بزرگی دارن که از کارگر مظلوم کار میکشن و حق حقوقش هم نمیدن تا بچه هاشون برن آمریکا خوشگذرونی....برا حقوق چندر غاز کارگر سه ماه توئ مجلس بحث میکنن ولی برا اختلاس خائنین میان میگن که زیاد پیگیر نباشین ولش کنین....
چند رسانه ای