يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۸

افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی اعلام شد

مدیرکل امور مستمری های سازمان تامین اجتماعی جزئیات و مکانیسم افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را تشریح کرد.
۶
۲
افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی اعلام شد
مردم‌نيوز:ناهید حیدری در این باره اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی به منظور ارتقای سطح معیشت مستمری بگیران و وفق بند ب ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه، متناسب سازی حقوق را در دستورکار خودش قرار داد.

وی افزود: پس از تامین بار مالی اجرای این طرح بزرگ که آن هم وفق بند ۳ ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه و پرداخت بخشی از مطالبات تامین اجتماعی از دولت بود، بررسی و جمعبندی سناریوهای مختلف برای متناسب سازی آغاز و کارگروههای متعددی تشکیل شد و خروجی آن تعیین نحوه افزایش و متناسب سازی حقوق بود.

مدیرکل امور مستمریهای سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: بر این اساس، میزان این افزایش بر اساس دو شاخص سابقه پرداخت حق بیمه و ضریب دستمزد مستمری در زمان برقراری مستمری تعیین می شود. ضریب دستمزد مستمری تابعی از میزان مستمری استحقاقی بر روی حداقل دستمزد زمان برقراری مستمریهاست.

حیدری افزود: به این محاسبات، ضریب ترغیب را هم اضافه کردیم، زیرا کلیه مبادلات و تعهدات در صندوقهای بیمهای تابع دو شاخص است؛ یکی میزان پرداخت حق بیمه و دیگری سنوات پرداخت حق بیمه؛ لذا  برای آنها که با سقف سوابقی و یا حق بیمه ما به جمع بازنشستگان پیوستند به عنوان ضریب ترغیب یک محاسبات خاص دیگری انجام دادیم و رقمی را هم علاوه بر فرمول یاد شده برای آنها که بالای ۲۵ سال سابقه تا ۳۵ سال سابقه داشتند، افزودیم.

وی با بیان اینکه خروجی متناسب سازی به این شکل شد که حقوق حداقل بگیران با ۳۵ سال سابقه که میزان مستمریشان در اسفند ۹۸ بالغ بر یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بود به سه میلیون تومان میرسد و رشد ۸۰ درصدی پیدا می کند گفت: حقوق آن دسته از مستمری بگیران حداقلیبگیر که ۳۰ سال سابقه داشتند و در اسفند ۹۸ حقوقشان حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود نیز به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می رسد.
کد مطلب: 150002
مرجع : بازخبر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شما باید پاسخ این سوال رو بدید چرا درسال نودوهشت دستور پرداخت کد به نام فوق العاده خاص که برای پرسنل بنا به سابقه کارو تخصص فقط این پرداخت از یک میلیون تا بالای دو میلیون محاسبه شد و به شاغلین پرداخت کردید تازه به غیراز داوزده درصدی که دولت اعلام کرد یعنی به یک کارمند از یک میلیون پانصد تا بالای سه میلیون اضافه شد .چرا . این یعنی چی خودتون بهتر می دونید یک نفر هم پیدا نشد سوال کنه همین اختلافها هست که الان دچارش شدیم مبلغ بالای سه میلیون تومان مبلغ کمی نیست دوبرابر حدالاقل بگیرهای نودو هشت بود نمونش رو اگر خواستی می تونم اعلام کنم اسنادش هست و الان تمام شاغلین دارن دریافت می کنند . توروخدا نگید اطلاع ندارم و نداشتم خدا ازتون نگذره ولی برای بازنشستگان چیکار کردید .‌این موضوع لحاظ نشد . باید پاسخگو باشید .‌ تا تمام افراد ازاین موضوع مطلع شوند واین تفاوتها رو باید از اول سال نودوهشت پرداخت کنید به بازنشستگان
Iran, Islamic Republic of
سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی چه آنها هم سی سال بیمه پرداختند یک بام ودو هوا که نمیشه
پیرهادی
Iran, Islamic Republic of
سلام. عزیزان انگار فراموش کرده اید خط فقر 9 میلیون است. کم با کلمات بازی کنید. حقوق 2.800 چه توازنی با خط فقر دارد. لطفا یک کار اساسی کنید. به مرور زمان دارید نابودمان میکنید.
Iran, Islamic Republic of
خیلی شاه کار نکردید با این تورم باید بیشتر میشو حقوق تمام مردم
Iran, Islamic Republic of
باسلام لطف کنید زحمت بکشید افزایش حقوق رو به نسبت نرخ تورم افزایش بدهید دیگه همه انسان هستند وهمه ی مایحتاج ما چه سی سال چه بازمانده ایی که شانس زندگی براش نموندو تقدیر اینچنین بود و سال پرداخت بیمه ی کمتری داشت تویک تورم و دنیای گرانی دست و پنجه نرم می‌کنند لطف کنید همسان‌سازی کنید نه اختلاف سازی.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
همسان سازی نشده اختلاف سازی شده من بازمانده بادوبچه یتیم باحقوق ۷۷۰تومن واجاره خونه ۸۰۰هزارتومن چه کنم .فرزندبزرگم بخاطربی پولی ترک تحصیل کرد نون شب ندارم بزارم روسفرم ننگ ب این زندگی بمیرم بخاطربچه هام چاره ندارم نفس بکشم وگرنه مرگ بهترازاین رندگیه
چند رسانه ای