شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۷

واکنش‎ها به مزاحمت جنگنده‎های آمریکایی

جنبش انصارالله یمن و جبهه خلق برای آزادی فلسطین با انتشار بیانیه‌ای تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در حریم هوایی سوریه را محکوم کردند.
۰
واکنش‎ها به مزاحمت جنگنده‎های آمریکایی
مردم‌نيوز:
دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با انتشار بیانیه‌ای به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان در حریم هوایی سوریه واکنش نشان داد.
به گزارش المسیره، این بیانیه می‎گوید «ما ایجاد مزاحمت آمریکا برای هواپیمای مسافربری ایران را در حریم هوایی سوریه محکوم می‌کنیم؛ این اقدام یک تعرض آشکار و نقض توافق‌های بین المللی است.»
دفتر سیاسی جنبش انصارالله تاکید کرد «عربده کشی آمریکا در ادامه استمرار نقض حاکمیت سوریه، اقدامی وحشیانه از سوی یک رژیم جنایتکار است که از همه هنجار‌ها و قوانین بین المللی تخطی می‌کند.»
انصارالله یمن می‎افزاید «گزینه مقاومت همچنان موثرترین و قدرتمدنترین گزینه در برابر استکبارگران است.»
در بخش دیگری از بیانیه انصارالله آمده است «ما همبستگی خود را با همه آزادگان جهان و افرادی که مخالف طرح‎های مخرب آمریکا و اسرائیل هستند، اعلام می‌کنیم.»
 
واکنش جبهه خلق به اقدام آمریکا علیه هواپیمای ایرانی
در همیبن حال، جبهه خلق برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای تهدید دو فروند جنگنده آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی در آسمان سوریه را به شدت محکوم کرد.
جبهه خلق تاکید کرد که حضور اشغالگرانه آمریکا در سوریه، نه تنها این کشور را هدف قرار گرفته است، بلکه هدف از آن سیطره بر کل منطقه و جلوگیری از هرگونه پیشرفت و توسعه آن است و رژیم صهیونیستی نیز در این بین نقشی مرکزی دارد.
این جبهه، عموم ملت‌های عربی و جریان‌ها و احزاب مختلف آن را به تعامل با آمریکایی‌ها در سوریه به عنوان یک دشمن اشغالگر و مقاومت در برابر آن فراخواند.
جبهه خلق همچنین با جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام همبستگی کرد.
قبل از این جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی نیز اقدام آمریکا علیه هواپیمای مسافربری ماهان را به شدت محکوم کرده بودند.
شامگاه پنجشنبه دو فروند جنگنده اف – ۱۵ آمریکا در حریم هوایی سوریه برای یک هواپیمای مسافربری ایرانی ایجاد مزاحمت کردند که در نتیجه این اقدام، هواپیمای مسافربری ایرانی ناچار به کاهش ارتفاع ناگهانی شد.

این هواپیمای مسافربری ایرانی در نهایت در مقصد که همان فرودگاه «بیروت» بود به زمین نشست، اما چند نفر از سرنشینانش زخمی شدند.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از بررسی جزئیات این حادثه به منظوز اعمال اقدام‌های سیاسی و حقوقی لازم خبر داد.
 
 
کد مطلب: 150645
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای