دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۳

فرو ریختن دیوار مرزی ترامپ، ادامه اعتراض‌ها در نیویورک

طوفان هانا در تگزاس بر طوفان های متعدد کرونا، رکود اقتصادی، جنگ سیاسی و ناآرامی های اجتماعی در آمریکا مضاعف شده است.
۰
فرو ریختن دیوار مرزی ترامپ، ادامه اعتراض‌ها در نیویورک
مردم‌نيوز:
کمتر از ۱۰۰ روز تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا وقت باقی است و این کشور با بحران‌های متعدد بهداشتی، طبیعی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جدی مواجه است.
مهم‌ترین تحولات آمریکا در ساعات گذشته عبارتند از:
- کرونا در آمریکا: براساس جدیدترین آمارها، تاکنون ۱۴۹ هزار و ۸۴۹ آمریکایی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۸۳۹ نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند؛ «فلوریدا»، همچنان کانون اصلی شیوع کرونا در آمریکاست؛ ایالت‌های «کالیفرنیا» و «نیویورک» نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.
- مخالفت مجدد ترامپ با انتخابات پستی: ترامپ با انتشار توییتی، مجددا با برگزاری انتخابات پستی مخالفت کرده و آن را عامل مهمی برای تقلب خواند؛ وی در ادامه با کنایه به جو بایدن که عامل خارجی را اصلی‌ترین عامل مداخله در انتخابات می‌داند، نوشت «مدت هاست که ر مورد نفوذ خارجی صحبت می‌شود، اما همین افراد که در این مورد حرف می‌زنند، درباره فساد انتخاباتی که در آن رای گیری از طریق پست انجام می‌شود، صحبتی نمی‌کنند.»
- دیدار هوک با وزیر خارجه قطر: «برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه و معاون نخست وزیر قطر دیدار و گفت‎وگو کرد.
- اعتراض‌ها در سیاتل ۴۵ بازداشتی برجای گذاشت: پلیس سیاتل با انتشار توییتی شمار معترضان بازداشت شده در اعتراض‌های این شهر تا شب گذشته را ۴۵ نفر اعلام کرد؛ براساس این بیانیه ۲۱ افسر پلیس در جریان اعتراض‌ها زخمی شدند.
 
- نارضایتی حدود ۷۰ درصد مردم آمریکا از عملکرد کابینه در مقابله با کرونا: براساس نظرسنجی جدید انجام شده از میزان رضایتمندی مردم آمریکا از عملکرد دولت در مواجهه با کرونا، تنها ۳۲ درصد مردم اعلام رضایت کردند که این میزان ۱۲ درصد کمتر از نظرسنجی مشابه در ماه مارس است.
- تظاهرات در نیویورک: هزاران نفر از مردم نیویورک شب گذشته با حضور در خیابان‌ها علیه تبعیض نژادی ساختار یافته در آمریکا تظاهرات کردند.
- هانا به تگزاس رسید: طوفان «هانا» مطابق پیش بینی‌های انجام شده روز گذشته وارد ایالت «تگزاس» شد؛ این ایالت که چهارمین ایالت کرونازده آمریکا محسوب می‌شود، بر اثر این طوفان با خسارات جدی مواجه شد؛ فرو ریختن دیوار مرزی ترامپ نیز یکی دیگر از پیامد‌های این طوفان بود که انتشار خبرش بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت.
- پیشتازی بایدن در ایالت‌های کلیدی: براساس نظرسنجی‌های جدید انجام شده، «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سه ایالت کلیدی «میشیگان»، «فلوریدا» و «آریزونا» از ترامپ پیشی گرفته است.
 
کد مطلب: 150859
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای