دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶

شیوع کرونا در زندان ها، ادامه اعتصاب اتحادیه‌های شغلی

ثبت موارد ابتلا به بیماری کرونا در زندان‌های اراضی اشغالی سبب تشدید نگرانی‌ها در مورد تبدیل شدن زندان‌ها به کانون بیماری شده است.
۰
شیوع کرونا در زندان ها، ادامه اعتصاب اتحادیه‌های شغلی
مردم‌نيوز:
«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر با رشته اعتراض‌ها و اعتصاب‌های سراسری مواجه شده که گویی پایان ندارند.
مهم‌ترین تحولات اراضی اشغالی در ساعات گذشته عبارتند از:
- کرونا در زندان‌های اراضی اشغالی: تایید دو مورد ابتلا به کرونا در زندان «رامون»، نگرانی‌ها در مورد شیوع این بیماری در زندان‌های رژیم صهیونیستی را افزایش داد؛ این زندان، محل نگهداری اسرای مرد و زن فلسطینی است که در سال گذشته با یورش‌های متعدد نظامیان صهیونیست نیز مواجه بود.
- کرونا در اراضی اشغالی: براساس جدیدترین آمار‌ها تاکنون ۴۷۰ نفر از ساکنان اراضی اشغالی بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند؛ ضمن اینکه شمار مبتلابان نیز به رقم ۶۱ هزار و ۹۵۶ نفر رسید.
- رشد بی خانمانی در میان ساکنان ارارضی اشغالی: شیوع بیماری «کرونا» سبب تشدید بحران اقتصادی و بیکاری در اراضی اشغالی شده است؛ این امر اکنون خود را به شکل ناتوانی خانواده‌ها از پرداخت اجاره بها و زندگی در چادر نشان می‌دهد.
 
- نوار اعتصاب در اراضی اشغالی ادامه دارد: نمایندگان ۱۶ شرکت حمل و نقل عمومی در رژیم صهیونیستی، اعلام کردند روز چهارشنبه هفته جاری در اعتراض به رویکرد کابینه در مقابله با کرونا، دست به اعتصاب می‌زنند.
- وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، معترضان را تهدید کرد: «امیر اوحانا»، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، بروز خشونت گسترده و خونریزی در اعتراض‌های سراسری ضد نتانیاهو را رد نکرد و در این مورد به معترضان هشدار داد.
- اقدام‌های تنش زای رژیم صهیونیستی و ادعا‌های صلح طلبانه: در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی در شمال اراضی اشغالی، سکو‌های جدید سامانه موشکی موسوم به «گنبد آهنین» را نصب کرده، «بنی گانتز»، وزیر جنگ این رژیم ادعا دارد رژیم صهیونیستی به دنبال تنش نیست.
 
کد مطلب: 150861
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای