دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
عراق|

نقش آمریکا در افزایش تحرکات داعش/ درخواست برای پیگرد قضایی عربستان

دست داشتن آمریکا در افزایش تحرکات داعش و خلل امنیتی،درخواست برای تحت پیگرد قرار دادن سران کشورهای حامی تروریسم و در رأس آنها حکومت سعودی و افشاگری کمیسیون شفاف سازی پارلمانی درباره تبرئه محکومان جرایم قتل و تروریسم از جمله خبرهای عراق است.
۰
نقش آمریکا در افزایش تحرکات داعش/ درخواست برای پیگرد قضایی عربستان
مردم‌نيوز:
حسن شاکر عضو ائتلاف الفتح از دلایل مشکلات امنیتی که اخیرا در عراق رخ داد و تحرکات تروریستهای داعشی پرده برداشت.
شاکر در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه اظهار داشت نیروهای امنیتی(اعم از حشد شعبی و ارتش و پلیس) دستاوردها و موفقیتهای مهمی در نبرد با گروه تروریستی داعش کسب کردند، اما نقایص و خلل امنیتی هر از چند گاهی رخ داده و سبب جان باختن شماری از غیرنظامیان می شود.
وی افزود مهمترین دلیل وقوع این خلل و اقدامات تروریستی، حمایت آمریکا از تروریستهای داعشی از طریق ارائه حمایت اطلاعاتی و لجستیکی از آنهاست به طوری که تروریستها پناهگاه های امنی در برخی مناطق دارند.

شاکر تصریح کرد پایان داعش نزدیک است، ولی آمریکا از این گروه تروریستی برای ادامه خونریزی و ضربه زدن به ثبات کشور حمایت می کند.
وی افزود هیچ کس در خصوص حمایت آمریکا از گروه تروریستی داعش تردید و اختلافی ندارد، عراقی ها برای درهم شکستن شاخ تروریسم و آزادسازی شهرهایشان، رودهایی از خونشان بر زمین ریخته شد.
بر اساس این گزارش، برخی استانهای عراق از جمله دیالی هر از چند گاهی در معرض حملات عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش قرار می گیرند که به جان باختن شماری از غیرنظامیان و نیروهای امنیتی منجر می شود.
درخواست برای تحت پیگرد قرار دادن سران کشورهای حامی تروریسم و در راس آنها حکومت سعودی
خبر دیگر اینکه یک عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق از دولت مرکزی خواست نسبت به شکایت و تحت پیگرد قرار دادن تمام کشورهایی که از تروریسم در عراق حمایت می کنند از جمله عربستان سعودی اقدام کند.
«محمد کریم» در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه اظهار داشت شمار زیادی از کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی از تروریسم در عراق حمایت کرده اند و دولت مرکزی باید در راستای شکایت و تحت پیگرد قرار دادن آنها اقدام کند.
وی خاطر نشان کرد نقش وزارت خارجه و دستگاه قضایی در قبال گروههای تروریستی و کشورهای حامی آنها بسیار ضعیف است.
نماینده پارلمان عراق گفت بازگشت عراق به جایگاه منطقه ای اش بسیار مهم است، ولی باید منافع عراق هم در نظر گرفته شود، دولت باید با شجاعت با حامیان تروریسم مقابله کند، چرا که ضعف عملکرد آن منجر به نقض حاکمیت و زیر پا گذاشته شدن قوانین بین المللی به شکل رسمی و غیر رسمی شده است.
افشاگری کمیسیون شفاف سازی پارلمانی درباره تبرئه محکومان جرایم قتل و تروریسم
خبر دیگر از عراق اینکه یک عضو کمیسیون شفاف سازی پارلمان این کشور از تبرئه شمار زیادی از محکومان پرونده های تروریسم و قتل از اتهامات وارده به آنها پرده برداشت و حتی پیش بینی کرد که آنها طی روزهای آینده پست و مقام هایی را هم قبضه کنند.
«جواد حمدان» عضو کمیسیون شفاف سازی پارلمان عراق در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه اظهار داشت کثرت دستگاههای نظارتی و ضعف دستگاه قضایی، سبب فرار بسیاری از سارقان و جنایتکاران از چنگ عدالت شده است.
وی افزود شماری از محکومان به جنایات کشتار و تروریسم و تحریک طایفه ای از تمام اتهامات وارده به آنها تبرئه شده و به روند سیاسی و گفتگوهای جاری بازگشته اند.
حمدان پیش بینی کرد این متهمان پس از معامله تبرئه طی روزهای آینده پستهای دولتی هم دریافت کنند که برخی از آنها عملاً مناصبی را دریافت کرده و برای گرفتن پست های دیگر تلاش می کنند.
 
کد مطلب: 150864
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای