دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵

تظاهرات علیه نژادپرستی از پورتلند به شهرهای دیگر آمریکا کشیده شد

تظاهرکنندگان علیه نژادپرستی علاوه بر پورتلند که برای چندمین شب متوالی وضعیت ناآرامی داشت، در چند شهر دیگر آمریکا نیز با ماموران پلیس درگیر شدند.
۰
تظاهرات علیه نژادپرستی از پورتلند به شهرهای دیگر آمریکا کشیده شد
مردم‌نيوز:
به نقل از یورونیوز، پلیس شهر آستین در ایالت تگزاس اعلام کرد که یک نفر در حاشیه اعتراض ها در این شهر به ضرب گلوله کشته شده است. معترضان همچنین در شهرهای اوماها در ایالت نبراسکا، اوکلند و لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا، ریچموند در ایالت ویرجینیا، سیاتل در ایالت واشنگتن و لوئیویل در ایالت کنتاکی به خیابان ها آمدند.
شرکت کنندگان در تظاهرات شهر نیویورک نیز به اعزام ماموران فدرال به شهرها برای مقابله با ناآرامی‌ها اعتراض کردند. به گزارش رسانه های آمریکا پلیس در شهر ریچموند برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به شلیک گاز اشک آور متوسل شد.
موج اعتراض ها به نژادپرستی در ایالات متحده حدود دو ماه پیش به دنبال کشته شدن یک مرد سیاهپوست به نام جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس آغاز شد.
تظاهرات شنبه شب در پورتلند مانند شب‌های قبل در نزدیکی دادگاه فدرال در این شهر ایالت اورگون برگزار شد. ماموران امنیتی محلی و فدرال در این شهر برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به شلیک گاز اشک آور و استفاده از گاز فلفل روی آوردند. آنها همچنین چند نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات را بازداشت کردند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که از زمان آغاز اعتراضات شعار «قانون و نظم» را مطرح کرده دستور اعزام ماموران پلیس فدرال به شهرهای ناآرام را صادر کرده است.
در برخی از ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است ماموران پلیس فدرال در لباس شبه نظامیان و بدون درج نامشان بر روی یونیفورم هایشان دیده می شوند. این تصاویر اعتراض های بسیاری را در آمریکا برانگیخته است. وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرده است که در مورد نحوه فعالیت این ماموران تحقیق خواهد کرد.
 
کد مطلب: 150868
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای