دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۷

انتخابات آمریکا؛ فراز و فرودهای ترامپ و بایدن در افکار عمومی

با ورود آمریکا به دوره شمارش معکوس انتخابات ریاست جمهوری بازار گمانه زنی در مورد پیروز انتخابات این کشور داغ شده است
۰
انتخابات آمریکا؛ فراز و فرودهای ترامپ و بایدن در افکار عمومی
مردم‌نيوز:
تنها ۹۹ روز دیگر تا روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و تعیین چهل و ششمین رییس جمهور این کشور فرصت باقی است، اما روند تحولات در این کشور چگونه پیش می‌رود؟
به گزارش «نشنال و تله ریپورت»، آمریکا در حالی گام به گام به سوم نوامبر (۱۳ آبان) نزدیک می‌شود که سایه سنگین بیماری «کرونا» و اعتراض‌های سراسری، چشم انداز ادامه کار دولت «دونالد ترامپ» را تیره کرده است.
با در نظر داشتن نظرسنجی‌های افکار عمومی در روز‌ها و هفته‌های اخیر، هرچند نه با اطمینان، اما می‌توان گفت اگر انتخابات در همین روز‌ها برگزار شود، احتمال موفقیت «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد.
بایدن ۷۷ ساله در صورت پیروزی در این انتخابات، مسن ترین رییس جمهور تاریخ آمریکا خواهد بود تلاش دارد گروه‌های رانده شده توسط ترامپ را جذب کند.
البته باید توجه داشت که این فاکتور در ترکیب با حداقل دیدار‌های عمومی به دلیل شیوع کرونا، نکته‌ای منفی برای وی نیز محسوب می‌شود.
در همین حال ادامه اعتراض‌های ضد تبعیض نژادی که از دو ماه پیش آغاز شده، اکنون برای ترامپ به استراتژی انتخاباتی مبدل شده است.
وی با «آنارشیت» و «چپگرا» خواندن معترضان تلاش دارد تا حامیان محافظه کار و راستگرای خود را راضی نگه دارد.
 
نکته قابل توجه، تفاوت بودجه جمع آوری شده برای کمپین انتخاباتی ترامپ و بایدن است.
معاون رییس جمهور پیشین آمریکا که از آوریل ۲۰۱۹ نامزدی خود را اعلام کرد تاکنون ۶۳۳ میلیون دلار پول جمع آوری کرده است؛ این مبلغ برای کمپین ترامپ که از ژانویه ۲۰۱۷ اعلام نامزدی کرد رقم یک میلیارد و ۸۰ میلیون دلار است.
کمپین بایدن در ماه ژوئن ۶۳ میلیون دلار و کمپین ترامپ در همان ماه ۵۵ میلیون دلار جمع آوری کردند.
بایدن که اغلب آمریکایی‌ها از وی با نام «عمو جو» یاد می‌کنند، تجربه ۶ کمپین انتخاباتی سنا و ۳ کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری را دارد؛ البته اگر شکست‌های متعدد در انتخابات ریاست جمهوری را بتوان برتری بر ترامپ دانست.
آخرین نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز جالب توجه هستند.
براساس نظرسنجی «سی ان ان» که روز گذشته منتشر شد، بایدن در ایالت‌های کلیدی «فلوریدا»، «آریزونا» و «میشیگان» از ترامپ پیشی گرفته است.
نظرسنجی مشترک «ان بی سی نیوز» و «مری»، بایدن در «آریزونا» پیشتاز است اما نظرسنجی مشترک «سی بی اس» و «یو گاو»، ترامپ را برنده رقابت در ایالت «اوهایو» می‌داند، اما شانس پیروزی را در ایالت میشیگان به بایدن می‌دهد.
یافته‌های نظرسنجی «گرویس» نیز از پیروزی بایدن در ایالت «پنسیلوانیا» حکایت دارد.
اما نتیجه نظرسنجی «فاکس نیوز»، رسانه جمهوریخواه طرفدار ترامپ است که بایدن را در ایالت‌های پنسیلوانیا، «مینه سوتا»، میشیگان و «ویسکانسین»، پیروز رقابت با ترامپ می‌داند.
 
کد مطلب: 150924
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای