سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶
نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران:

دولت تعرض جنگنده‌های آمریکا را در مجامع بین‌المللی پیگیری کند

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس گفت: دولت باید از طریق مجامع جهانی تعرض جنگده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران را مورد پیگیری قرار دهد.
۰
دولت تعرض جنگنده‌های آمریکا را در مجامع بین‌المللی پیگیری کند
مردم‌نيوز:
آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران گفت: این تعرض جنگنده‌های آمریکایی اقدامی کاملا محکوم و برخلاف قوانین بین‌المللی است.
وی افزود: وزیر راه و شهرسازی عنوان کرده که این موضوع را از طریق سازمان هواپیمایی کشوری بین‌المللی (ایکائو) پیگیری خواهد کرد و ما منتظر این اقدام دولت هستیم.
نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس اظهار داشت: چنانچه دولت موضوع تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای ایرانی را در مجامع بین‌المللی پیگیری نکند ما در مجلس از طریق ابزارهای نظارتی حق مجلس را مطالبه خواهیم کرد و این موضوع را مورد پیگیری قرار می‌دهیم.
شاهوردیان خاطرنشان کرد: حضور نیروهای ائتلاف آمریکایی در سوریه کاملا محکوم است و به هیچ وجه قابل توجیه و پذیرش نیست. چه برسد به اینکه جنگنده‌های آمریکایی حریم هوایی سوریه را نقض کنند و برای یک هواپیمای مسافربری مزاحمت ایجاد کنند.
وی در پایان گفت: خلبان هواپیمای ایرانی با هوشمندی توانست با کم کردن ارتفاع هواپیما مسافران را از خطر و تعرض پیش آمده توسط جنگنده‌های آمریکایی برهاند ولی این اقدام آمریکایی‌ها به هر حال یک تعرض آشکار است و باید مورد پیگیری حقوقی قرار بگیرد.
 
کد مطلب: 151006
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای