سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵

تل‌آویو هراسان از آشتی ملی فتح و حماس

سران حماس از تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای از بی نتیجه گذاشتن تلاش‌های فتح و حماس برای آشتی ملی پرده برداشتند.
۰
تل‌آویو هراسان از آشتی ملی فتح و حماس
مردم‌نيوز:
سران حماس در کرانه باختری و نیز نمایندگان شورای قانونگذاری فلسطین که اخیرا به دست رژیم صهیونیستی بازداشت شدند، اعلام کردند که رژیم صهیونیستی در تلاش است مانع از نهایی شدن آشتی میان حماس و فتح شود.
بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، سران حماس در کرانه باختری افزودند، از سوی رژیم صهیونیستی مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

«حاتم قفیشه» از اعضای ارشد حماس و نماینده شورای قانونگذاری فلسطین اعلام کرد، بازجویان صهیونیست وی را تهدید کرده‌اند در صورت رخ دادن اتفاقی که باعث آزارشان شود، بازداشت خواهد شد.
وی گفت: آنها به من گفتند از جمله چیزهایی که ما را آزار می‌دهد آشتی میان فتح و حماس است پس تو نباید در این موضوع مداخله کنی وگرنه بهای آن را پرداخت خواهی کرد.
«باسم زعاریر» دیگر نماینده شورای قانونگذاری اعلام کرد، برخی نمایندگان تماس‌های مستقیمی از سوی رژیم صهیونیستی دریافت کرده‌اند که شامل تهدیدهایی به همین دلیل بوده است.
نمایندگان و سران بازداشت شده حماس تهدید شده‌اند که حق مشارکت در هیچ فعالیت مشترکی با فتح یا دیدار با «جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح را ندارند.
معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین و دبیر کل کمیته مرکزی جنبش فتح دوازدهم تیرماه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک، برنامه مشترک دو جنبش یادشده در راستای مقابله با طرح اشغال کرانه باختری را تشریح کردند و قرار است به زودی جشنواره‌ای مشترک میان این دو جنبش در نوار غزه برگزار شود.
 
کد مطلب: 151041
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای