سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۱

تعیین تکلیف چیدمان جدید کمیسیون پرحاشیه

انتخابات کمیسیون ورزشکاران در حالی فردا برگزار می‌شود که به نظر می‎رسد نتیجه رای‌گیری برای معرفی رئیس جدید از پیش تعیین شده است.
۰
تعیین تکلیف چیدمان جدید کمیسیون پرحاشیه
تعیین تکلیف چیدمان جدید کمیسیون پرحاشیه
مردم‌نيوز: در ماه هایی که تمام کشورهای جهان درگیر المپیک توکیو و کسب مجوز حداکثری برای ورود به این رویداد بودند، کمیسیون ورزشکاران ایران و حواشی پیرامون این کمیسیون یکی از معضلات کمیته ملی المپیک و مدیرانش بود.
بیش از یک سال از حواشی ایجاد شده در مورد کمیسیون ورزشکاران می گذرد. این حواشی از انتقاد برخی اعضا نسبت به اتفاقات و مدیریت داخلی این کمیسیون آغاز شد و همراه شدن برخی جریانات خارجی باعث شد که تا استعفای چند نفر از آنها، لغو برگزاری جلسات و به نوعی تعطیلی کمیسیون پیش برود.
این تنش های داخلی و خارجی پای کمیته بین المللی المپیک را هم به میان آورد و بعد از آن تدوین آئین نامه‌ای جدید را هم موجب شد؛ آئین‌نامه‌ای که قرار است انتخابات داخلی برای تعیین رئیس و نایب رئیس جدید کمیسیون روز سه شنبه (فردا) بر اساس آن برگزار شود.
برای تصدی پست ریاست کمیسیون ورزشکاران چهار نفر از اعضا کاندیدا شده اند. آرش میراسماعیلی و سعید حسنی پور رئیس و نایب رئیس پیشین و هادی ساعی تنها عضو کمیسیون در هیات اجرایی همراه با زهرا نعمتی کاندیداهای پست ریاست هستند.
نگاهی گذرا به شرایط این کاندیدا و پیشینه آنها در کمیسیون ورزشکاران می تواند تا حد زیادی نتیجه رای گیری فردا را مشخص کند.
میراسماعیلی در حالی کاندیدای ریاست شده که طی یک سال و نیم گذشته چگونگی عملکردش بحث برانگیز بود و مخالفت برخی اعضا نسبت به آن هم از دلایل ایجاد حواشی پیرامون کمیسیون بود. گذشته از این، در اعلام نام آرش میراسماعیلی به عنوان کاندیدای دوباره ریاست هم حواشی زیادی ایجاد شد و اصلاً مشخص نیست بالاخره وی در رای گیری حضور خواهد داشت یا نه!
البته خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد میراسماعیلی به صورت مکتوب حضور خود در انتخابات را اعلام کرده اما اعلام انصرافش از این حضور  شفاهی بوده که مورد تایید کمیته نیست و وی کماکان یکی از کاندیداهای رسیدن به عنوان ریاست کمیسیون ورزشکاران به حساب می آید.
علاوه بر این، سعید حسنی پور و هادی ساعی هم در شرایطی کاندیدا شده اند که ترکیب کمیسیون ورزشکاران در مجموع نسبت به مدیریت کمیسیون انتقاد داشتند و قاعدتاً از حضور دوباره افراد قبل به عنوان مسئول استقبال زیادی نخواهد شد.
با این اوصاف زهرا نعمتی گزینه باقی مانده برای ریاست محسوب می شود که ظاهراً از شانس بیشتری نسبت به دیگر کاندیداها برخوردار است. ضمن اینکه طبق اطلاعات خبرنگار مهر طی روزهای گذشته جلساتی هم در راستای اخذ آرای مثبت برای ریاست نعمتی برگزار شده است.
آنچه بیشتر از انتخابات در این کمیسیون مورد انتظار است، برقراری آرامش و ایجاد فضای دوستانه و صمیمی تر است که طی روزها و هفته های گذشته با مصاحبه های عجیب و دور از ادبیات در شان یک ورزشکار به بیراهه رفته است و باعث انتقادات اهالی ورزش از این قهرمانان سالهای نه چندان دور ورزش شده است.
کد مطلب: 151047
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای