چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹
قهرمان مشترک با چین هستیم

صدیقی: دوپینگ 2 ووشوکار موضوع جدیدی نیست

رئیس فدراسیون ووشو گفت: فدراسیون ووشو در سال 2019 از رای دوپینگ مطلع شد و طبق وظیفه‌ای که داشت از حضور این دو ورزشکار از هر گونه رقابت ملی و بین المللی جلوگیری کرد.
۰
صدیقی: دوپینگ 2 ووشوکار موضوع جدیدی نیست
صدیقی: دوپینگ 2 ووشوکار موضوع جدیدی نیست
مردم‌نيوز: امیر صدیقی در خصوص دوپینگ دو ملی پوش ووشوی کشورمان اظهار داشت: دوپینگ دو ووشوکار موضوع جدیدی نیست و به اکتبر سال 2018 در نهمین دوره مسابقات جام جهانی ساندای به میزبانی کشور چین، برمی‌گردد که بررسی نمونه‌های تست دوپینگ و نهایی شدن آرای انضباطی چند ماهی طول کشید و فدراسیون ووشو نیز در سال 2019 از این رای مطلع شد و طبق وظیفه‌ای که داشت از شرکت این دو ورزشکار از هرگونه رقابت ملی و بین المللی جلوگیری کرد. 
 
رئیس فدراسیون ووشو در مورد اینکه کسر دومدال چه رتبه‌ای را نصیب ایران می‌کند، تصرح کرد: در این دوره از مسابقات 7 طلا و یک نقره گرفته بودیم و با این موضوع دوپینگ کماکان به همراه چین با 6 مدال طلا بعنوان قهرمان مشترک با چین هستیم.
 
وی در مورد برنامه‌هایش تاکید کرد: فدراسیون ووشو در سطح یک جهان بسیار درخشان عمل کرده و باید این موفقیت را ادامه دهیم. یکی از برنامه‌های جدی‌ام، توسعه همگانی، افزایش دانش و ارتقای سطح آموزش ووشو کشور است که در اوضاع کنونی دنیا که رقابت‌های لغو شدند فرصت خوبی است با برگزاری دوره های آموزشی سطح ووشو کشور را ارتقا دهیم. 
 
 صدیقی که در بخش خبری ساعت 19 شبکه سه صحبت می‌کرد، در خصوص برگزاری لیگ ووشو خاطرنشان کرد: طبق تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش عمل خواهیم کرد علاقمند هستم زودتر مسابقات را آغاز کنیم. امکان فعالیت در بخش تالو که  بخش‌های از کشور مجوز صادر شده، رقابت‌های لیگ را برگزار خواهیم کرد.
کد مطلب: 151087
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای